Linde Material Handling přichází s novými výkonnými elektrickými tahači a plošinovými vozíky. Stroje jsou nyní vybaveny rozsáhlými bezpečnostními prvky, zlepšeným jízdním komfortem a výkonnou technologií pohonu. Zajišťují vysokou úroveň produktivity pro výrobce automobilů a ocelových dílů, na letištích a v provozech velkoobchodů nebo v oblastech s náročnými požadavky na tichý provoz.

Elektrické tahače, které svým designem připomínají lehké nákladní automobily, jsou i přes své malé rozměry extrémně výkonné, a proto na mnoha místech doslova nepostradatelné. I na delší vzdálenosti zvládnou táhnout těžké přívěsy naložené strojními součástmi či zavazadly. Také v úzkých uličkách skladů spolehlivě přemístí velké množství beden, či přepravek na zeleninu. Vysoký jízdní komfort pro obsluhu, rychlá a bezpečná manipulace s přepravovaným nákladem jsou hlavní požadavky kladené na tuto třídu manipulačních vozíků. A právě v těchto parametrech značka Linde dosáhla výrazného úspěchu.

Související

Nové elektrické tahače Linde s označením P120 až P350 jsou určeny pro tažení nákladů s hmotností 12, 18, 25, 30 a 35 tun. U modelu P250 je navíc na výběr mezi verzí s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav. Plošinové vozíky Linde W20 a W30 jsou schopny převážet dvě a tři tuny užitečného zatížení na nákladové plošině nebo alternativně utáhnout přívěs s hmotností až šest tun. I zde jsou možnosti volby ohledně délky rozvoru náprav.

„Nová řada elektrických tahačů a plošinových vozíků byla kompletně přepracována z hlediska výkonu a ergonomie, což přináší významné výhody jejich provozovatelům. Navíc jsou tahače a vozíky nyní ještě odolnější při přepravě nákladu na dlouhé vzdálenosti, což zvyšuje efektivitu jejich provozu,“ hovoří o přednostech nové řady Sandra Karras, produktová manažerka skladových technologií v Linde Material Handling. „Kromě toho, že jsou plošinové vozíky i tahače stejně obratné a bezpečné, využívají jako zdroj energie buď olověné, nebo lithium-iontové baterie,“ doplňuje Sandra Karras.

Vozíky zvládnou i stoupání

Tahače a plošinové vozíky zvládají nájezdy, stoupání a jízdu na dlouhé vzdálenosti rychle a spolehlivě. Díky výkonným elektromotorům dosáhnou rychlosti až 25 km/h. Celková konstrukce vozidla navíc zohledňuje předpisy a normy, které platí ve vysoce citlivých letištních provozech.

Bezpečnost a pohodlí pro řidiče

Vylepšená ergonomie poskytuje řidičům pohodlí a podporu, a tak zvyšuje jejich produktivitu při řízení tahačů a plošinových vozíků a manipulaci s nákladem. Prostorná kabina s širokým protiskluzovým nástupem, velkým přístrojovým displejem, pohodlnými sedačkami, klimatizací, osvětlením a mnoha dalšími prvky volitelné výbavy, nabízí dokonalé pracovní prostředí. Přídavná okna ve dveřích a na střeše kabiny poskytují řidiči výborný výhled do stran a nahoru, který je důležitý zejména ve stísněném a nepřehledném prostoru. Zavírání dveří je elektronicky monitorováno, takže se tahač může rozjet, až když jsou dveře bezpečně uzavřeny.

Výrobce vybavil stroje dalšími bezpečnostní prvky

Na svažitém terénu nebo na rampách by mohlo dojít k nežádoucímu zrychlení tahače. Aby se tomu předešlo, může řidič stisknutím tlačítka aktivovat systém automatického udržování rychlosti na svahu. Další bezpečnostní výbava zahrnuje ochrannou mřížku zadního okna, nouzové vypínače na pravé a levé straně v zadní části vozidla, masivní kovový štít v přední části, dvojitá zrcátka na dveřích a speciální doplňky osvětlení jako je např. Linde BlueSpot. Všechny tyto volitelné položky se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Významně zvyšují jízdní komfort a bezpečný provoz.

I práce s vozíkem může být zážitek

„Každý, kdo usedl za volant jednoho z nových elektrických tahačů, byl zcela nadšen zážitkem z jízdy,“ zmiňuje jednu z výhod Sandra Karras a doporučuje zkušební jízdu. Také zdůrazňuje, že plně zapouzdřený brzdový systém, vyžaduje minimální údržbu a servis, čímž významně snižuje provozní náklady. „V neposlední řadě větší rozmanitost nových modelů a možností výbavy přináší i ekonomické výhody. Předchází se nadměrnému dimenzování zvolených typů a zároveň je v případě potřeby k dispozici dostatečně vysoký výkon,“ dodává Sandra Karras.

Související