Společnost Gefco vytvořila inovativní řešení pro Toyota Motor Europe. S využitím dlouholetých zkušeností v oblasti multimodálních přeprav a kombinace silniční a železniční dopravy sníží Toyota Motor Europe výrazně svou uhlíkovou stopu.

Přeprava automobilových dílů ze Španělska na sever Francie nově využívá vratných boxů a probíhá dvakrát denně kombinovanou silniční a železniční dopravou. Ve srovnání s předchozím řešením pouze po silnici umožňuje nové řešení Toyotě výrazně snížit uhlíkovou stopu.

Nejnovější logistické řešení staví na silném 20letém partnerství společností Gefco a Toyota Motor Europe v oblasti zásobování výrobních podniků ve Francii, Velké Británii i dalších evropských zemích.

„Jednou z našich priorit je přinášet řešení, která pomohou našim obchodním partnerům v dodavatelském řetězci snížit jejich uhlíkovou stopu,“ vysvětluje Yvon Pasquiou, obchodní a marketingový ředitel Gefco France. „Naše týmy, v souladu s mottem firmy GEFCO Partners, unlimited, úzce spolupracovaly s týmy Toyota Motor Europe, aby na míru pro potřeby klienta navrhly logistický tok generující nižší emise oxidu uhličitého. Jsme rádi, že jsme dostali příležitost vypořádat se s výzvou zavést udržitelnější dodavatelský řetězec a posílit partnerství obou firem v tomto procesu.“

Související

Multimodální řešení společnosti Gefco jsou navrhována tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po logistických tocích se sníženou stopou oxidu uhličitého. Současně optimalizují časy přepravy a snižují dopady rostoucích cen energií a nedostatku řidičů kamionů na mezinárodních trasách.

Související