Přední evropský on-line prodejce potravin Rohlik Group uzavřel dohodu se španělskou společností Ulabox, která bude partnerem při spuštění Sezamo.es v Madridu. Od druhé poloviny letošního roku tak bude mít téměř sedm milionů lidí v oblasti Madridu poprvé přístup k prozákaznickému přístupu Rohlíku. Sezamo zákazníkům doručí vysoce kvalitní, a přitom cenově výhodné privátní značky, lokální zboží od drobných pěstitelů a výrobců i špičkových mezinárodních značek do tří hodin od objednání. 

Ulabox, první španělská čistě online doručovací společnost potravin založená v roce 2010 v Barceloně, bude partnerem Rohlik Group při spuštění Sezamo v Madridu. Vedení Ulaboxu bude konkrétně zodpovědné za provoz a nabídku čerstvých místních produktů nejvyšší kvality a poskytování výjimečných služeb všem zákazníkům. Sezamo v Madridu nabídne více než oswm tisíc položek kvalitních potravin s doručením do tří hodin. Rohlik Group se i ve Španělsku zaměří na spolupráci s lokálními řezníky, pekaři a farmáři. Tamní zákazníci si tak budou moci dopřát ty nejlepší lokální potraviny s doručením až domů.

Související

Tomáš Čupr, zakladatel a CEO Rohlik Group k tomu říká: „Naše strategie spočívá v nabídce skvělého sortimentu za dobré ceny s úžasnou zákaznickou zkušeností při každém kroku nákupu, počínaje výběrem a objednáním až po samotné doručení. Naše poslání je jednoduché – pomáhat lidem vést šťastnější a zdravější život tím, že nabídneme zákazníkům široký výběr úžasných potravin prostřednictvím technologicky vyspělé doručovací služby spojené s vynikajícím zákaznickým servisem, který jim skutečně usnadňuje život,“ a dodává: „Obzvlášť mě těší, že se k nám přidává vrcholový management Ulaboxu.”

Vedení Sezamo.es se ujme Jaume Gomà (jako CEO) a David Campoy (jako Chief Commercial Officer). Jaume přichází do Sezamo s více než pětadvacetiletou zkušeností v managementu. Spoluzaložil a posledních jedenáct let z pozice CEO také budoval Ulabox. David má celkem osmnáct let zkušeností, mimo jiné jako produktový nebo brand manažer ve společnostech Procter & Gamble a Bacardi, přičemž posledních deset let byl zodpovědný za obchodní strategii v Ulaboxu. „Jakmile jsme se setkali s Tomášem Čuprem a jeho týmem, bylo jasné, že si rozumíme v mnoha oblastech, od posedlosti zákazníkem a zákaznickým servisem přes udržitelný přístup k podnikání až po získávání nejlepších místních produktů.“ vysvětluje Gomà a Campoye dodává: „Máme také jasno v tom, že je důležité mít ty nejlepší technologie pro zajištění nejefektivnější logistiky. Milujeme zpochybňovat status quo a neustále se snažíme ohromit naše zákazníky.“

V Barceloně bude Ulabox i nadále nabízet své služby on-line obchodu s potravinami.

Technologické základny Rohlíku mimo ČR

S expanzí na další trhy Rohlík neustále hledá další hráče, kteří mění hru, sdílejí jeho smysl pro cíl a jsou ochotni přijímat výzvy zkoušet nové věci a chopit se příležitosti. Španělsko není jen dalším polem působnosti Rohlik Group, ale po Praze také další technologickou základnou pro jeho softwarové developery - například pro Android nebo Java. Barcelonský tým bude jádrem prvního tzv. tech hubu mimo Českou republiku v souladu s novou strategií společnosti distribuovat tech huby po celé Evropě pod vedením CTO Ondřeje Klamta: „Tato expanze tech hubu bude přínosem pro přilákání nových IT talentů na Pyrenejském poloostrově – přinášíme možnost podílet se na nejrůznějších výzvách, jak v jejich návrhové fázi, tak i v samotném vývoji. Je to další velký milník,“ říká Ondřej Klamt, CTO Rohlik Group.

Společnost bude i nadále rozšiřovat svůj tým po celé Evropě, vytvářet více vysoce kvalifikovaných pracovních míst a stavět na své pověsti jednoho z předních online obchodů s potravinami v Evropě. Na kariérních webových stránkách Rohlik Group (career.rohlik.group) jsou aktuálně vyvěšeny pozice v sedmi zemích, na osmi místech a ve 12 týmech.

Související