Divize Emirates SkyCargo obdržela nový Boeing 777F a její flotila se tak rozšířila na celkem 11 letadel tohoto typu. Boeing s registrační značkou A6-EFT vzlétl z letiště Pain Field v Seattlu směrem do Hongkongu, kde si vyzvedl svůj první náklad s elektronikou a spotřebním zbožím a v sobotu ráno odletěl do své nové domovské destinace – Dubai World Central.

„Nový nákladní letoun významně posiluje naši přepravní kapacitu, která během pandemie sloužila zákazníkům z celého světa a podporovala chod globálního dodavatelského řetězce. V červnu ji pak navýšíme o druhý letoun typu 777F a v roce 2023 zahájíme program na přestavbu komerčních letounů 777 na nákladní. Přestavba by měla být dokončena na konci roku 2024,“ uvedl Nabil Sultan, divizní senior viceprezident Emirates SkyCargo.  

„Tyto investice odráží náš závazek poskytovat všem zákazníkům tu nejlepší službu a zároveň nám umožňují přepravovat životně důležité zboží přes letiště v Dubaji. Emirates SkyCargo bude díky investicím do své flotily, sítě, technologií a logistické infrastruktury v rámci svého dopravního uzlu v Dubaji i nadále pokračovat ve své roli jedné z největších aerolinek v nákladní přepravě.“

Související

Emirates SkyCargo v současné době provozuje pravidelné nákladní lety do 11 destinací. Nabízí také nákladní prostory v rámci své flotily 200 širokotrupých komerčních letounů Boeing 777 a A380, které obsluhují více než 130 destinací napříč šesti kontinenty. Za minulý rok Emirates SkyCargo přepravilo přes 2,1 mil. tun nákladu.

Nákladní divize Emirates nabízí portfolio řešení, která reflektují individuální požadavky svých zákazníků. Ať už se jedná o zboží podléhající rychlé zkáze, jako jsou potraviny a květiny, poštovní zásilky nebo farmaceutické zboží vyžadující speciální chladicí přepravu či cennosti a technologické položky, automobily a průmyslové vybavení, anebo dokonce závodní koně a domácí mazlíčky - Emirates má řešení pro všechny druhy požadovaného zboží. Emirates SkyCargo bylo prvním zákazníkem, který letoun Boeing 777F zakoupil a v jeho flotile slouží již od roku 2009. Dolet a celková kapacita letadla umožňuje rychlou a efektivní přepravu zásilek citlivých jak na čas, tak i teplotu.

Související