Téměř 18,5 tisíce čtverečních metrů představuje nový pronájem společnosti Desenio Group v průmyslově-logistickém areálu CTPark Bor. Švédská společnost, přední evropský prodejce nástěnných obrazů, bude prostory využívat jako své distribuční centrum pro evropské trhy mimo nordický region. Při výběru vhodné lokality pomáhala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, která transakci zprostředkovala.

Desenio Group je rychle rostoucím přímým online prodejcem dostupných nástěnných obrazů, který na evropském trhu zastává vedoucí pozici. Svou činnost v evropských zemích mimo nordický region podpoří otevřením distribučního centra v CTPark Bor v západních Čechách.

„Díky našemu novému logistickému centru se více přibližujeme většině našich evropských zákazníků mimo nordický region. Zkrátíme tak dobu doručení a snížíme dopad na životní prostředí. Důsledkem budou také nižší náklady,“ uvedl Jimmie Grönlund, Head of Fulfillment of Desenio Group.

Související

Společnost Cushman & Wakefield poskytla komplexní balíček poradenských služeb, počínaje tendrem na výstavbu a poradenstvím při pronájmu, přes projektový management včetně stavebního dozoru či architektonického návrhu vestavěných kanceláří až po logistické poradenství zahrnující technické řešení skladu a tendr na celou škálu skladového vybavení.

„Koordinace takto rozsáhlého projektu během covidových omezení, jejíž součástí byla online jednání na dálku a cestování doprovázené častými karanténami, byla opravdu náročným úkolem. Jsme rádi, že jsme pro Desenio Group, významného e-commerce hráče na evropském trhu, úspěšně zajistili tyto moderní a ideálně umístěné prostory,“ uvedl Vít Zdráhal, partner a vedoucí zastupování nájemců a pronajímatelů v industriálním týmu společnosti Cushman & Wakefield, který se na transakci podílel společně s týmem specializovaných poradců napříč firmou.

CTPark Bor se nachází 50 kilometrů od centra Plzně nedaleko dálnice D5, dálničním spojením a pouhých 15 kilometrů od německých hranic.

Související