V přístavu Algeciras na jihu Španělska otevřela logistická společnost Gefco nové centrum jako součást své globální strategie usnadnit svým zákazníkům přístup do Evropy a Maroka. Získává tak zázemí v jedné z klíčových lokalit pro tranzit zboží mezi Evropou a Afrikou. 

Gefco, které se zaměřuje na oblast logistiky pro automobilový průmysl, nabídne v Algecirasu všechny služby přístavní struktury, včetně tranzitního a celního zastoupení, oddělení pro kontrolu dokladů, monitoringu přeprav a doprovodu zboží z přístavu na místo expedice i využití vlakové dopravy z přístavu Algeciras do zbytku Evropy.

Související

Poloha centra je z pohledu společnosti klíčová zejména vzhledem ke geografickému významu Gibraltarského průlivu, tranzitu na trase Evropa-Afrika-Evropa. Společnost se snaží dosáhnout dvou zásadních cílů: rozšířit svou pozici, stát se hlavním operátorem v marockém koridoru a vytvořit hub v Algecirasu, kterým pokryje příjem i distribuci a zajistí rychlé služby i v dobách poptávky po přepravě velkého objemu zásilek.

Nové centrum bude k dispozici 24 hodin denně a položí důraz na vysokou úroveň zabezpečení s cílem zajistit bezproblémový tranzit zboží. 

Související