Panattoni Park Cheb South hlásí nového nájemce ještě před začátkem výstavby haly. Své první skladovací prostory o bezmála pěti tisících metrech čtverečních si v Česku pronajme americko-česká společnost ShipMonk, jež se zaměřuje na outsourcing logistiky pro americké e-shopy, pro které skladuje a rozesílá jejich zboží. Součástí pronájmu bude i dalších 500 metrů čtverečních kancelářských prostor. Výstavba budovy o celkové velikosti 15 tisíc metrů čtverečních , jejíž zmíněnou část si ShipMonk pronajme, začne v září tohoto roku, přičemž předání prostor se plánuje na první čtvrtletí následujícího roku. ShipMonk tak bude prvním nájemcem haly, která cílí na nejpřísnější ekologické požadavky dle certifikace BREEAM New Construction. Společnost Panattoni to včera oznámila v tiskové zprávě, čímž potvrdila a rozšířila původní informaci deníku Hospodářské noviny.

„Příběh společnosti ShipMonk je naprosto fantastický. Ještě před pár lety bychom mluvili o začínajícím start-upu, dnes však máme tu čest s mezinárodní společností s raketovou expanzí na poli logistiky a e-commerce. ShipMonk skvěle tyto obory spojil a stal se tak učebnicovým příkladem dokazujícím aktuální boom elektronického obchodování. Nesmírně nás těší, že můžeme společnosti pronajmout skladovací halu, která zároveň bude i prvním logistickým centrem ShipMonku v kontinentální Evropě,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Osobně mě těší, že se mi podařilo Jana Bednáře (zakladatele společnosti ShipMonk – pozn. red.) přesvědčit, že naše hala v Chebu je to pravé a strategické místo pro první distribuční centrum ShipMonku v Čechách. Je obdivuhodné, jak se ze studentského příběhu může vyklubat extrémně úspěšná podnikatelská cesta, jejíž potenciál neustále roste. A přesně to je prototyp nejlepších světových firem, pro které jsme se před lety rozhodli chystat tento v současnosti jeden z nejatraktivnějších areálů s ideálními možnostmi jak z hlediska obsluhy západních trhů, tak i volných pracovních míst. Třešničkou na dortu už je jen to, že dokončením této budovy dojde k úplné revitalizaci území chebského areálu,“ vysvětluje Milan Kratina, CEO Accolade.

Související

„Je nám ctí, že můžeme otevřít v Chebu další kapitolu růstu naší evropské distribuční sítě ve spolupráci se společností Panattoni. Společnost ShipMonk výstavbou skladovací haly v Česku rozšiřuje své působení do Evropy a navazuje tak na mezinárodní expanzi mimo Spojené státy, která nejprve začala v Mexiku, Kanadě a Velké Británii. Všechny naše nedávné expanze se zaměřují na služby pro naší rostoucí klientskou základnu. Díky našemu softwaru pro e-commerce a rozšiřování distribučních služeb můžeme nabízet prvotřídní servis při doručování objednávek všem klientům po celém světě. Proto jsme vděční, že máme silné partnery v podobě společností Panattoni a Accolade, které pomáhají společnosti ShipMonk realizovat tuto strategickou příležitost,“ říká Daniel Gdowski, viceprezident pro marketing společnosti ShipMonk.

Panattoni Park Cheb South vznikl na území brownfieldu po bývalých strojírnách. Během revitalizace došlo k recyklaci 90 procent stavebního a demoličního odpadu. První budova, jejímž nájemcem je Kaufland eCommerce Fulfillment, dosáhla nejlepší hodnocení „Outstanding“ v rámci certifikace BREEAM. Rekordní skóre 90,68 procenta učinilo halu nejekologičtější industriální stavbou světa. Ve výstavbě jsou také v rámci haly prostory pro předního evropského online prodejce dílů a příslušenství Autodoc, jenž obsadí 31 500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. V současné době Panattoni s investorem Accolade připravují vybudování dalších budov i v nedalekém průmyslovém parku Panattoni Park Cheb.

Areál parku se také vyznačuje dobrým dopravním spojením na Německo, a to díky blízkosti německé dálnice A9. Městem projíždí evropský železniční koridor z Prahy do Norimberku a železniční spojení s pohraničními oblastmi Německa a Česka zajišťuje lokální trať. Kontejnerový terminál v německém městě Wiesau je vzdálen 33 kilometrů. Přímo v Parku je navíc zastávka autobusu městské hromadné dopravy.

Související