Memorandum o porozumění mezi Emirates SkyCargo a United Cargo přinese výhody uživatelům letecké nákladní dopravy po celém světě. Memorandum podepsali na Světovém sympoziu o nákladní dopravě (WCS) v Londýně Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates pro nákladní dopravu, a Jan Krems, prezident společnosti United Cargo. 

Podle podmínek memoranda o porozumění budou společnosti Emirates SkyCargo a United Cargo úzce spolupracovat na řadě aspektů, mezi něž patří rozšíření možností meziliniových nákladních linek a dohody o blokovaném prostoru, které podléhají schválení regulačními orgány. Nová dohoda naváže na stávající dohody o interlinech v nákladní dopravě mezi oběma dopravci a nabídne zákazníkům přístup k větší kapacitě v kombinované globální síti.

„Společnost Emirates SkyCargo se zavázala být vedoucím hráčem v celosvětovém odvětví letecké nákladní dopravy a poskytovat svým zákazníkům produkty a služby na nejvyšší úrovni. Spolupráce se společností United, která je sama o sobě přední leteckou společností s rozsáhlou leteckou sítí, jež se doplňuje s naší vlastní, nám tak umožní zvýšit hodnotu pro naše zákazníky a pomoci jim rychleji dosáhnout nových trhů,“ uvedl Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates Cargo.

Související

„Je nám velkým potěšením, že můžeme spolupracovat se společností Emirates SkyCargo. Jako jeden z předních světových dopravců je Emirates SkyCargo významným hráčem v oboru a vzájemné propojení prostřednictvím nového dohody nám umožní poskytovat nové služby po celém světě. Sdílíme společný závazek poskytovat zákazníkům špičková řešení v oboru a těšíme se tedy na budoucí spolupráci,“ řekl Jan Krems, prezident společnosti United Cargo.

United Cargo bude mít přístup k distribuční síti společnosti Emirates SkyCargo s vysokou frekvencí letů prostřednictvím linek osobních letů do více než 100 světových destinací a 11 nákladních letadel, zatímco společnost Emirates SkyCargo bude mít prostřednictvím společnosti United Cargo přístup do více než 200 měst v USA a 300 měst na pěti kontinentech.

Emirates SkyCargo je divize letecké nákladní dopravy společnosti Emirates. Prostřednictvím svého nejmodernějšího centra v Dubaji přepravuje Emirates SkyCargo náklad do více než 140 destinací v globální síti napříč šesti kontinenty. Tento letecký dopravce nabízí zákazníkům nákladní kapacitu na celé své moderní flotile širokotrupých letadel Boeing 777, Airbus A380 a 11 speciálních nákladních letadel B777-F.

Související