V posledních několika měsících měla společnost cargo-partner nejrůznější příležitosti prokázat svou odbornost při hledání nejrychlejších možných řešení – ať už prostřednictvím letecké přepravy, kamionu, expresní dodávky nebo vrtulníku. Takzvaná emergency řešení letecké a silniční přepravy patří mezi speciality tohoto poskytovatele mezinárodní dopravy a logistiky.

Přestože se globální přepravní operace za poslední rok z velké části vrátily k normálu, poptávka po emergency řešeních leteckou a silniční přepravou zůstala vysoká. Od začátku roku 2022 zajistila společnost cargo-partner stovky naléhavých žádostí pro zákazníky z celého světa.

On-board Courier: z Číny do Maďarska

Tým cargo-partner obdržel požadavek dopravit 50 palet nejbližším letem z Číny do Maďarska. Poskytovatel logistiky nabídl expresní řešení prostřednictvím prémiového leteckého nákladního dopravce. Náhle však dorazila informace, že dvě z palet musí dorazit do továrny zákazníka v Maďarsku ještě rychleji, aby nedošlo k zastavení výroby.

Tým proto vyslal palubního kurýra prvním volným letem, aby tyto dvě palety doručil. Jakmile kurýr dorazil na cílové letiště, náklad byl okamžitě spěšně převezen do továrny a úspěšně se předešlo zastavení výroby.

On-board courier: z Česka do Mexika

Zákazník v České republice zavolal s požadavkem okamžitého dopravení 15kilogramového balíku do Mexika. Během deseti minut nabídl tým cargo-partner řešení a zákazník jej okamžitě potvrdil.

Vzhledem k tomu, že nebyl k dispozici žádný palubní kurýr, zarezervovala si obchodní zástupkyně společnosti cargo-partner letenku na nejbližší let. S balíkem odjela pouhé čtyři hodiny od prvního telefonátu. Balík byl doručen druhý den ráno, a tak bylo možné se vyhnout velmi nákladnému zastavení výroby.

Z Irska do Francie dodávkovým vozem

Vedle četných žádostí o letecké emergency přepravy vyřizují různé časově kritické zásilky také týmy silniční dopravy cargo-partner. Před několika týdny o půlnoci kontaktoval pobočku ve Frankfurtu zákazník. Jeho firmě bezprostředně hrozilo pozastavení výroby a naléhavě potřebovala, aby byly díly z Irska dodány do jejich továrny ve Francii.

Odborníci z cargo-partner nejprve zamýšleli vyslat vrtulník, ale v tuto hodinu nebylo k dispozici žádné letiště, které by náklad naložilo. Proto tým zařídil dodávku, jež náklad vyzvedla a dopravila na první dostupné letiště. Druhý den v sedm hodin ráno bylo již zboží připraveno pro výrobu.

Vrtulníkem do Maďarska

Zákazník z automobilového průmyslu se sídlem v Maďarsku požádal o urgentní přepravu od jednoho ze svých dodavatelů do svého výrobního závodu. Společnost cargo-partner nabídla dvě možnosti: Zboží mohlo být doručeno dodávkou druhý den ráno, nebo dodávkou a vrtulníkem během pěti hodin. Zákazník se rozhodl pro druhé řešení. Zboží bylo vyzvednuto dodávkou a odvezeno na nejbližší letiště, kde již čekal vrtulník. Zásilka byla během okamžiku doručena do výrobního závodu zákazníka a výroba mohla pokračovat bez přerušení.

„Od začátku pandemie jsme se velmi rychle přizpůsobili všem novým výzvám v dopravním průmyslu,“ říká Jo Feiks, corporate director product management pro leteckou přepravu v cargo partner. „Naše pohotovostní přepážky 24/7 v Asii a Evropě poskytují nepřetržitou dostupnost, rychlé reakční časy a flexibilní řešení – od charterových letadel po vrtulníky, palubní kurýry, expresní dodávky a auta, nebo ve městech, jako je Bangkok, dokonce doručení na motocyklu.

Související