Český online supermarket Rohlik.cz od října zkracuje dobu doručení na 60 minut. Zrychlení služby se momentálně týká vybraných městských částí Prahy a Brna. Rohlík plánuje postupně zrychlovat dodání i v dalších lokalitách, zejména v oblastech okolo velkých měst. Do budoucna chce zákazníkům nabídnout další zrychlení všech služeb i na dalších místech po celé zemi a ještě více zkrátit dobu, která uplyne od online nákupu po dodání objednávky před jejich dveře. Doručením kompletního sortimentu do 60 minut se Rohlík stává unikátem v e-commerce a posouvá se do kategorie tzv. quick commerce.

Rohlik.cz už osm let mění způsob, jakým lidé v Česku nakupují. Přes 21 tisíc produktů z kategorie jídla, drogerie, kosmetiky, ale například i hraček nebo papírnictví, doručuje svým zákazníkům po celé České republice. Nyní navíc ve vybraných oblastech Prahy a Brna už do 60 minut. Olin Novák, generální ředitel Rohlik.cz, k tomu říká: „V průběhu roku jsem sliboval, že zákazníkům brzy doručíme kompletní nákup už do 60 minut. Mám velkou radost, že se to podařilo ještě před Vánoci a naši zákazníci tak mohou nakoupit z našeho sortimentu čítajícího přes 21 tisíc položek a nákup si pohodlně nechat doručit domů už za 60 minut.“

Související

Společnost v září 2021 oznámila zkrácení doby doručení na 90 minut. Už v té době se zdálo, že rychleji už to nejde. Díky zefektivnění procesů na skladech a dokonale naplánované logistice se však nemožné stává skutečností a Rohlík doručí nákupy už za 60 minut.

Související