Také v letošním roce podpoří Gebrüder Weiss sportovní klub Volejbal Kladno jako jeho hrdý, dlouholetý partner. Klub sdružuje hráčky a hráče všech věkových kategorií od minivolejbalu, přes beachvolejbal až po tým kladenských Orlů, hrající extraligu mužů.

„Pohyb je základem naší práce, proto ho máme rádi ve všech formách. Na volejbale se nám navíc líbí, že jde o týmovou hru a spolupráci, které si vážíme i v našem kolektivu,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR, s tím, že kladenský tým si společnost vybrala také proto, aby podpořila sportovní dění v regionu, ve kterém sídlí její česká centrála.

Aktuálně si A-tým Orlů drží pátou příčku ze třinácti a do konce základní skupiny zbývá odehrát 7 utkání. Poslední zápas je na programu 4. března 2023 a bude živě přenášen Českou televizí.

Sportovní historie kladenského volejbalu je pestrá. V klubu jsou týmy všech věkových kategorií, které se účastní amatérských i profesionálních soutěží, a to jak mužů, žen tak i mixovaných družstev. Během let se fandilo při utkáních na antuce i v hale, v poslední době i na písku. K vidění byla i prestižní Champions League. V týmech se představuje dlouhá řada hráčů, mezi nimiž nechybí ani zahraniční posily nebo reprezentanti České republiky. 

Související

Mužský volejbalový A-tým hraje v Kladně extraligu od roku 2004, kdy se do města přestěhoval základ družstva z Odoleny Vody. V sezóně 2004/05 se stal mistrem nejvyšší soutěže. V následujících sezónách se tým pravidelně umísťoval na předních příčkách a po pěti letech získali muži svůj druhý extraligový titul. Od sezóny 2011/12 hrálo A mužstvo v první lize, ale už o čtyři roky později se do nejvyšší volejbalové soutěže vrátilo. Hned po návratu mezi elitu bojoval A-tým o medaile a v roce 2017 získal Český pohár.

Související