CTP, významný developer zaměřený na udržitelnou výstavbu průmyslově-logistických nemovitostí, dokončuje v CTParku Prague North výstavbu nové budovy. Hala s pracovním názvem D8.7B po svém dokončení nabídne zázemí o rozloze 32 tisíc metrů čtverečních. Druhá hala D8.7A s rozlohou 20 tisíc metrů čtverečních bude dokončena v srpnu 2023. CTPark Prague North se nachází poblíž hlavního města a také v těsné blízkosti dálnice D8. Developer CTP tak nabídne nové prostory ve vysoce lukrativní oblasti, která se dlouhodobě potýká s převyšující poptávkou po moderních a udržitelných prostorech pro podnikání.

Developer reaguje rozšířením CTParku Prague North na silnou poptávku po moderním a udržitelném zázemí v Praze a jejím blízkém okolí pro firmy z oblasti logistiky, e-commerce a lehkého průmyslu. Developer se pustil do výstavby bez předem domluvených nájemců, firmy tak mají jedinečnou příležitost získat nejmodernější prostory v takto atraktivní lokalitě. Nejnovější hala s rozlohou až 32 tisíc metrů čtvrečních nabídne od března tohoto roku jednotky již od pěti tisíc metrů čtverečních do 32 tisíc metrů čtverečních. Druhá hala bude dokončena v srpnu 2023 a nabídne 20 tisíc metrů čtverečních.

Související

„Reagujeme na dlouhodobě vysokou poptávku po prémiových průmyslově-logistických prostorech třídy A v Praze a jejím blízkém okolí, kde se již žádné nové prostory tohoto typu v následujících letech nabízet nebudou. CTPark Prague North je skvěle situován v těsné blízkosti české metropole a dálnice D8, která je hlavní dopravní tepnou do Drážďan. Kromě výborné lokality nabídnou nové budovy nejvyšší standard výstavby s nejmodernějšími prvky, které přizpůsobíme specifickým potřebám klientů,” zdůraznil Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP pro Českou republiku.

Nový sklad zvýší kapacitu expedice zboží o 50 procent.
Nový sklad zvýší kapacitu expedice zboží o 50 procent.
Foto: Plzeňský Prazdroj

Obě nové budovy developer staví tak, aby dle strategie CTP byly maximálně udržitelné, přičemž cílí na dosažení nulové uhlíkové stopy. Haly tak aspirují na nejvyšší certifikaci BREEAM New Construction Outstanding. Udržitelné prvky lze najít ve všech fázích budování nových hal. Při stavbě byly používány recyklované materiály, jako např. kamenivo, materiály s certifikací FSC či EPD. Při výstavbě byl přítomen biologický dozor a probíhala ochrana živočichů. Nová budova D8.7B bude po svém dokončení disponovat moderními automatizovanými LED svítidly, energeticky úspornými zařízeními, nízkoemisními zdroji topení, exteriérovými roletami, střešními fotovoltaickými panely či nádrží na dešťovou vodu pro splachování. Dále bude budova vynikat svou jedinečnou zelenou fasádou. V okolí je plánovaná bohatá výsadba lučních květin a stromů, retenční nádrž s využitím pro život místních vodních živočišných druhů a nebudou chybět broukoviště, ještěrkoviště nebo UV fólie na oknech bránící nárazu ptáků.

Hala s pracovním názvem D8.7B po svém dokončení nabídne zázemí o rozloze 32 tisíc metrů čtverečních. Druhá hala D8.7A s rozlohou 20 tisíc metrů čtverečních bude dokončena v srpnu 2023.
Hala s pracovním názvem D8.7B po svém dokončení nabídne zázemí o rozloze 32 tisíc metrů čtverečních. Druhá hala D8.7A s rozlohou 20 tisíc metrů čtverečních bude dokončena v srpnu 2023.
Foto: CTP

„Naším dlouhodobým cílem je vytvořit v této lokalitě vysoce moderní a udržitelnou obchodní a logistickou zónu pro české a mezinárodní společnosti a přispět tak k rozvoji lokality a k vyšší životní úrovni obyvatel v přilehlých obcích a městech Středočeského kraje. CTPark Prague North navíc patří mezi ty nejšetrnější CTParky vůbec a nabídne klientům celou řadu prvků, které jim pomohou výrazně snížit náklady na energie,” vyzdvihl David Chládek, generální ředitel CTP pro Českou republiku.

CTPark Prague North je strategicky umístěn 20 kilometrů severně od Prahy a poskytuje vynikající dálniční dostupnost do centra hlavního města a na německé hranice po dálnici D8 (E55) (Praha – Drážďany) a také na mezinárodní dálniční síť. Letiště Václava Havla je vzdáleno pouhých 30 minut.

Související