Společnost Amazon byla v České republice oceněna jako špičkový zaměstnavatel. Certifikát prezentuje odhodlání společnosti zlepšovat pracovní prostředí díky kvalitním HR principům a metodice. Certifikaci Amazon v Česku získal v rámci aktivit distribučního centra v Dobrovízi u Prahy. To je v provozu od roku 2015 a zaměstnává na tři tisíce stálých zaměstnanců.

Získání certifikátu Top Employer dokazuje, že daná organizace usiluje o lepší pracovní prostředí, což podle aktuální tiskové zprávy Amazonu dokládá vynikající metodikou v oblasti lidských zdrojů.

„Jen v České republice zaměstnáváme více než tři tisíce pracovníků, kteří jsou specialisté v nejrůznějších oborech, mají různé profesní ambice a rozmanité dovednosti. Jsem velmi potěšen, že naše úsilí o skvělé pracovní prostředí bylo oceněno prestižním certifikátem Institutu Top Employers nejen v České republice, ale i ve všech našich evropských centrech. Jeho získání je pro nás závazkem i nadále pokračovat v hledání inovativních způsobů, jak zlepšovat podmínky pro naše zaměstnanci,“ říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon.

Související

Program Top Employers organizace certifikuje na základě výsledků průzkumu kvality metod v oblasti HR. Tento průzkum zahrnuje šest oblastí, které se skládají z dvaceti témat zahrnujících například HR strategii, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzitu, rovnost příležitostí a inkluzi, wellbeing a další. 

„Mimořádná doba ukazuje to, co je v lidech a organizacích nejlepší. A toho jsme byli svědky i v našem letošním certifikačním programu Top Employers 2023. Všichni ocenění zaměstnavatelé prokázali, že jim záleží na rozvoji a blahu svých lidí. Tím společně obohacují pracovní svět. Jsme hrdí na to, že můžeme slavnostně oznámit letošní seznam špičkových zaměstnavatelů orientovaných na lidi, kteří se pyšní certifikátem Top Employers 2023,“ dodává David Plink, generální ředitel Top Employers Institute.

Související