Porsche Motorsport a DB Schenker zařadili vyšší rychlost směrem ke klimatické neutralitě. Globální poskytovatel logistických řešení se stal oficiálním partnerem pro zajištění přeprav elektrického závodního Porsche GT4 e-Performance na sérii jeho prezentačních akcí. Revoluční prototyp e-raceru nabídne nadšencům rychlých kol z celého světa pohled do budoucnosti závodění, a DB Schenker nabídne totéž v oblasti udržitelné logistiky. DB Schenker to oznámila v aktuální tiskové zprávě.

13 tisíc kilometrů a jeden společný cíl

Smykování, zrychlení, závody do vrchu, to jsou jen některé z osvědčených výzev, se kterými si nové Porsche GT4 e-Performance bude muset na svém turné poradit. Před každým závodem se o stupně vítězů uchází i jeho logistický partner. Na silnicích, na kolejích i vodách oceánů soupeří o nízké emise a čistší budoucnost.

DB Schenker je logistickým partnerem Porsche GT4 e-Performance

„Budoucnost motoristického sportu bude vůči klimatu šetrná, stejně jako celé odvětví logistiky. A právě to se snažíme na turné s Porsche dokázat,“ řekl generální ředitel DB Schenker Jochen Thewes.

Související

K pozemní přepravě závodního vozu používá DB Schenker železnici a kamiony na hybridní, elektrický či vodíkový pohon. Po moři cenný náklad vozí lodě, které používají alternativní palivo z biomasy. Celý dodavatelský řetězec je tak přátelský k přírodě a podle okolností nabízí úsporu emisí CO2 50 až 100 procent, uvádí DB Schenker. 

DB Schenker neustále investuje do obnovitelné energie a ekologičtějších produktů pro jeho zákazníky. Téma udržitelnosti je pevnou součástí cílů společnosti, která se chce stát předním světovým poskytovatelem zelené logistiky.

Související