Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistikých služeb cargo-partner letos slaví 30 let svého působení v České republice a v rámci své komplexní strategie udržitelnosti se zapojil do iniciativy společností Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) a Metrans Group využívat CO2 neutrálního servisu při přepravě námořních kontejnerů na trase z a do přístavů Hamburk, Bremerhaven a Koper. (HHLA je od  1. dubna 2018 jediným jediným vlastníkem Metrans Group.) 

HHLA Pure představuje klimaticky neutrální manipulaci a přepravu za využití hybridních nebo elektrických lokomotiv, elektrifikace přístavních kontejnerových terminálů včetně manipulace kontejnerů elektrickými jeřábovými systémy. Certifikát potvrzující zapojení do programu HHLA Pure

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. pro cargo-partner ČR byl předán zástupci společnosti Metrans ve středu 15. března 2023.

Manažeři na snímku

Ivan Miškay, key account manager Metrans;

Jiří Říha, national product manager Sea Cargo Import FCL & Rail Transport cargo-partner ČR;

Jiří Jelínek, managing director cargo-partner ČR;

Miloš Mervart, chief of customer services Metrans;

Eva Srbecká, key account manager Metrans;

Valerian Gnap, manager Sea Cargo cargo-partner ČR

„Díky využití elektrických lokomotiv, místo dieselových, představuje úspora CO2 na 1 TEU při přepravě z Hamburku do Prahy 95 kilogramů a při přepravě do České Třebové je to až 112 kilogramů CO2. Těší mě, že společně skutečně můžeme přispět k ochraně klimatu a minimalizovat naši uhlíkovou stopu.“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v České republice.

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě.

Související