Element Logic začal s implementací automatizovaného řešení AutoStore v největším distribučním centru knih v Česku společnosti Euromedia Group. Nejmodernější robotický sklad roste v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově, blízko Nového Strašecí, asi 30 kilometrů západně od Prahy. Instalace řešení potrvá sedm týdnů a následovat bude testovací fáze. Euromedia Group provozuje síť knihkupectví Luxor.

V největší české knižní budově Euromedia Group byla zahájena stavba automatizovaného skladu o rozloze přes 10 tisíc metrů čtverečních. „Po pečlivých přípravách jsme tento týden zahájili další instalaci našeho automatizovaného řešení, tentokrát pro knižního guru. Vzhledem k rostoucí poptávce byla automatizace pro tuto společnost skvělým řešením, díky kterému budou schopni udržet si stávající pozici na trhu i nadále růst,“ říká Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic.

Související

„Teď na místě ještě stojí téměř prázdná hala, ale už za sedm týdnů bude dokončena instalace systému AutoStore a začne první testovací fáze,“ popisuje Jindřich Kadeřávek. Zboží v novém automatizovaném skladu bude v první fázi uloženo v 65 tisících plastových boxech (tzv. binech) a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů.

Teď na místě ještě stojí téměř prázdná hala, ale už za sedm týdnů bude dokončena instalace systému AutoStore a začne první testovací fáze, popisuje Jindřich Kadeřávek.
Teď na místě ještě stojí téměř prázdná hala, ale už za sedm týdnů bude dokončena instalace systému AutoStore a začne první testovací fáze, popisuje Jindřich Kadeřávek.
Foto: Element Logic

V pozdější fázi se kapacita navýší až na 123 tisíc binů. Díky modularitě technologie AutoStore návrh budoucího skladu umožňuje další postupné navyšování jeho kapacity a výkonu. Další úsporu místa a zrychlení vychystávání zboží zajistí pojízdné paletové regály Jungheinrich, které mimo jiné redukují nevyužitý prostor uliček.

Související