Průmyslový developer P3 Logistic Parks se v letošním roce chystá masivně investovat do českého portfolia. Má zájem o pozemky i již fungující parky v atraktivních lokalitách. Letos by tak své portfolio mohl rozšířit až o desítky tisíc metrů čtverečních ploch, které v budoucnu poslouží nájemcům z oblastí logistiky, lehké výroby, retailu nebo e-commerce.

„P3 je dlouhodobý investor, vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí. Spoléháme na finanční sílu našeho akcionáře, který nám umožňuje zaměřit se na nové investiční příležitosti pro náš budoucí růst. Nyní se soustředíme především na pozemky v okolí Prahy a Brna o rozloze nejméně 30 tisíc čtverečních metrů, v ostatních lokalitách alespoň 50 tisíc čtverečních metrů,“ komentuje Peter Jánoši, který vede P3 v Česku i na Slovensku. 

Záměr evropského developera může být zajímavý pro vlastníky, kteří mají v nemovitostech vázaný kapitál a potřebují ho uvolnit formou transakce typu „sale & leaseback“. P3 se dívá zejména po takových lokalitách, které mají vhodný způsob využití podle územního plánu (lehká výroba a skladování) a jsou dobře dopravně dostupné. „Jsme připraveni koupit nejen pozemky pro budoucí výstavbu, ale i stávající objekty, které jsou buď prázdné nebo obsazené nájemci. Zajímají nás budovy nejen v kvalitě A nebo A+, které budou blízko našeho standardu, ale i nižšího standardu vhodné pro redevelopment,“ přiblížil Ondřej Vodička, který má v P3 na starosti akvizice.

Související

Klíčovým parametrem pro nové akvizice je lokalita. P3 si vždy zakládala na skvělé dopravní dostupnosti. Kromě dobrého napojení na dálniční tahy a silnice první třídy by trasa do parku neměla vést přes obydlené části obcí, aby se omezily dopady na kvalitu bydlení v okolí parků. Z širšího hlediska pak developer posuzuje i potenciál místa pro zaměstnanost. Celkem by se tak letos mohlo portfolio P3 v České republice rozšířit až o desítky tisíc metrů čtverečních pozemků.

Související