Tomáš Horák (31) se stal novým obchodním ředitelem společnosti Stow ČR. Jde o nejvyšší pozici ve firmě a má tak na starost vedení společnosti. Ve funkci vystřídal Petra Švejnohu. Ve Stow ČR působí od podzimu 2021.

Před nástupem do Stow ČR Tomáš Horák pracoval čtyři roky jako account manager ve společnosti Toyota Material Handling CZ, jeho úkolem byl aktivní obchod. Předtím na newyorské univerzitě SUNY Empire State College vystudoval obor Komunikace a masmédia. Následně na Vysoké škole ekonomické v Praze získal titul MBA. Toto studium, které úspěšně ukončil vloni, bylo zaměřeno zejména na vedení firmy, podnikové finance a podobné obory.

Mezi hlavní úkoly Tomáše Horáka ve Stow ČR patří vedení obchodního oddělení. Řídí tedy obchodní zástupce, projektanty a revizní techniky. Je zodpovědný za plnění stanovených obchodních cílů a za celkovou ekonomiku firmy. Úzce komunikuje s centrálou společnosti, která sídlí v Belgii. Na starost má i sestavování ročního budgetu společnosti. Současně se také stará o aktivní obchod.

Související

„Po vzoru Petra Švejnohy se sám starám o řadu našich klíčových zákazníků, s nimiž komunikuji a řeším jejich požadavky. Do budoucna se chci ještě více strategicky zaměřit na budování a řízení businessu v České republice a být s obchodními zástupci v terénu, tedy u našich stávajících i potenciálních zákazníků,“ říká Tomáš Horák.

Mezi jeho zájmy patří sport. Čtrnáct let hrál hokej, v závěru na nejvyšší úrovni za Bílé Tygry Liberec (extraliga dorostu). Rok hrál i v USA. Aktivně se zajímá o moderní technologie v oblasti automotive a výpočetní techniky. Má rád hudbu a dobré jídlo, s přítelkyní se stará o dva kocoury.

Související