Nákladní divize společnosti Emirates, největší mezinárodní letecké společnosti na světě, oznámila, že do její flotily přibude dalších 15 nákladních letadel. Toto významné navýšení se uskuteční na základě oznámených objednávek a programu konverze nákladních letadel. Rovněž dodání nových osobních letadel, počínaje Airbusem A350 na konci léta 2024 a 777-X o rok později, posílí kapacitu pro přikládání nákladu.

V příštím desetiletí Emirates SkyCargo očekává zdvojnásobení stávající kapacity, rozšíření sítě nákladních letadel o více než 20 nových destinací a ještě větší flexibilitu a rozsáhlejší služby pro své zákazníky, a to díky flotile čítající více než 300 širokotrupých letadel: 777, 777-F, 747-F, A350 a A380.

Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates SkyCargo, uvedl: „Zatímco ostatní mohou kvůli současné nestabilitě trhu váhat, Emirates SkyCargo pokračuje ve svých plánech s velkým nasazením. Střednědobé až dlouhodobé prognózy pro celosvětovou leteckou nákladní dopravu ukazují růstovou trajektorii v rozmezí tří až pěti procent. Když se k tomu přidá strategie Dubaje zdvojnásobit zahraniční obchod, kde bude hrát velkou roli multimodální logistika, a ekonomická aktivita na trzích v Perském zálivu, Západní Asii a Africe, je příležitost pro Emirates SkyCargo obrovská.“

„Zatímco budeme čekat na dodávku pěti nových letadel 777F v letech 2024 a 2025 a deseti letadel 777-300ER, která budou uvedena do provozu v příštích pěti letech v rámci našeho retrofit programu, okamžitou kapacitu nám poskytnou dvě nově pronajatá letadla 747-F. Nicméně domníváme se, že ani další letadla nebudou kapacitně dostačující. Do té doby budeme mít systém údržby a oprav připravený tak, abychom mohli rychle a efektivně rozšířit náš program konverze nákladních letadel,“ upřesnil Nabil Sultan.

Dva letouny Boeing 747-F zajištěné na základě dlouhodobého pronájmu s posádkou doplňují stávající flotilu 11 nákladních letounů Boeing 777 a v současné době jsou nasazovány třikrát týdně do Chicaga a devětkrát týdně do Hongkongu.

„Díky novým letadlům můžeme rozšířit naši síť nákladních letadel a posílit tak propojení s hlavní sítí Emirates. Nová skladba flotily nám také poskytuje větší flexibilitu v obsluhování našich zákazníků. Emirates SkyCargo rovněž investuje do vývoje nových produktů a do urychlení digitalizace a technologických inovací. Naší ambicí je být lídrem na trhu v poskytování specializovaných řešení, která jsou rychlá, spolehlivá, flexibilní a efektivní,“ zakončil Nabil Sultan.

Minulý týden společnost Emirates SkyCargo spustila zcela novou reklamní kampaň, která ukazuje, jak „Svět s Emirates SkyCargo funguje lépe“. Reklama prostřednictvím každodenních scénářů ukazuje, jak zásadní je její logistická činnost pro spojení lidí a produktů po celém světě, ať už jde o životně důležitou zdravotní péči, čerstvé ovoce, květiny, domácí zvířata nebo cennosti.

Související