Společnost Kuehne+Nagel podepsala dohodu o převzetí společnosti Morgan Cargo, přední jihoafrické, britské a keňské spediční firmy, která se specializuje na přepravu a manipulaci s rychle se kazícím zbožím. Během roku 2022 na globální úrovni odbavila více než 40 tisíc tun leteckého nákladu a 20 tisíc TEU námořního nákladu. Morgan Cargo zaměstnává přibližně 450 odborníků.

Kuehne+Nagel akvizicí této společnosti doplňuje nabídku svých služeb v oblasti přepravy zboží podléhajícího rychlé zkáze a zároveň zlepšuje konektivitu do a z Jihoafrické republiky, Spojeného království a Keni. Skupina také převezme nejmodernější vybavení potřebné pro přepravu tepelně citlivého zboží.

„Akvizicí společnosti Morgan Cargo zajistíme spolehlivější logistické služby pro naše zákazníky. Expanze na rychle rostoucích trzích, jako je Afrika, jasně zapadá do našeho plánu Roadmap 2026 a posiluje závazek skupiny vůči regionu Blízkého východu a Afriky. Na kontinentu působíme dlouhodobě, ale tato akvizice je ideální pro další posílení naší přítomnosti v Africe,“ říká Yngve Ruud, člen představenstva Kuehne+Nagel odpovědný za leteckou logistiku.

Schalk Bruwer, generální ředitel Morgan Cargo, dodal: „Naším cílem bylo rozšířit úspěšný rodinný podnik, proto jsme využili příležitosti stát se součástí jednoho ze světových lídrů v oblasti logistiky. Fúze přinese zákazníkům více možností z hlediska globálního dosahu a našemu týmu umožní další profesní rozvoj. Za společnost Morgan Cargo mohu prohlásit, že jsme nadšení, že se staneme součástí právě skupiny Kuehne+Nagel.“

Související