Volkswagen Financial Services, vedoucí společnost v oblasti financování mobility, rozšiřuje portfolio služeb o dobíjecí kartu Chargee, se kterou lze nabít baterii elektromobilů u největších distributorů, i v síti dealerů koncernu Volkswagen.

Nabídku dobíjecích karet ocení klienti financující elektromobily jak prostřednictvím operativního leasingu, tak úvěru. Dobíjecí karta zahrnuje nejen velké množství dobíjecích stanic na území České republiky a Evropy v síti firemních, domácích a veřejných dobíjecích stanic. Nová služba umožní dobíjet vůz i na všech dobíjecích stanicích autorizovaných dealerů koncernových vozů.

„Možnost dobít svůj elektromobil u dealerů koncernu Volkswagen klientům usnadní hledání dobíjecích stanic v místech, kde je dobíjecí síť prozatím řídká,“ říká Václav Vacek, business development manager pro oblast elektromobility ve Volkswagen Financial Services. Součástí služby je i speciální aplikace, jejímž prostřednictvím může klient jednoduše vyhledat volnou dobíjecí stanici v okolí nebo monitorovat výdaje za dobíjení.

Související

V roce 2022 přibylo v České republice 1294 dobíjecích bodů, což představuje největší meziroční nárůst v historii. Na každý dobíjecí bod nyní připadá zhruba pět elektromobilů. I přesto je však podle odborníků Volkswagen Financial Services dobíjecí síť nedostatečná. „Rozdíly lze spatřit nejen napříč regiony, ale i v rámci jednotlivých měst. Zatímco v hlavním městě, podél hlavních tahů nebo na tankovacích stanicích řidič automobil dobije většinou bez obtíží, na mnoha sídlištích nebo v menších obcích bude vhodně situovanou dobíjecí stanici hledat marně,“ říká Václav Vacek.

Pro zvýšení atraktivity elektromobilů mezi současnými i potenciálními klienty Volkswagen Financial Services dále nabízí i výhodné pojištění elektrických vozů, servisní balíčky nebo cenově výhodné financování dobíjecí infrastruktury v podobě tzv. wallboxu, neboli domácí dobíjecí stanice.

„Elektromobilita je pro Volkswagen Financial Services i celý koncern zásadní téma. Zatímco konkrétní značky se zaměřují na to, aby nabízely atraktivní ceny, naší starostí je výhodné financování a další doplňkové služby, které řidiče k přesunu od fosilních paliv namotivují a celý proces jim maximálně usnadní,“ uzavírá Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, Cupra, Škoda, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen.

Související