K trendu snižování emisí z dopravy přispívá DB Schenker nejen nasazováním vozidel na alternativní pohony, ale i doručováním zásilek na kolech. V centru Prahy může denně rozvést až tunu zboží.

Bezemisní doručování zásilek pomocí e-cargo biků začal DB Schenker v České republice zkoušet už před dvěma lety a nedávno službu rozšířil o další depo, na pražském Smíchově. Příjemcům v Praze 1, 2 a 5 přiveze domluvené zboží řidič na elektrokole s přívěsem, a to tiše a bez emisí.

„Tato služba si velmi rychle našla své zákazníky. Jsou mezi nimi například sítě obchodů světových značek nebo kancelářské firmy. Denně takto dokážeme doručit až 1000 kilogramů zásilek,“ říká Ladislav Tesař, manažer pozemních přeprav společnosti DB Schenker.

Zásilky do cyklodepa vozí nákladní vozidla na elektřinu. Dále už se překládají do nákladního prostoru e-cargo biku. Pro distribuci na elektrických kolech musí zásilky splňovat jisté provozní parametry. Hmotnost nesmí překročit 250 kilogramů a objemově se musí vejít do jednoho krychlového metru. Zásilky musí být manipulovatelné, to znamená, že například paletové zásilky je možné rozebrat na jednotlivé kartony.

Související