S prázdninovým provozem nabízí DB Schenker výhodnější podmínky pro letecké přepravy na americký kontinent. Přímá linka z Frankfurtu nad Mohanem do Atlanty létá pravidelně jednou týdně, a díky loňské akvizici USA Truck na ni nyní navazuje robustní síť pozemních přeprav. Obchodní zásilky se tak do všech destinací v USA dostanou snadněji.

„Ať už zákazníci plánují přepravu do Texasu, Arizony, Kalifornie nebo kterékoliv jiné americké destinace, zajistíme jim, že budou mít zboží vždy pod kontrolou a včas na požadovaném místě, a přitom za přívětivou cenu,“ říká manažer leteckých přeprav DB Schenker Tomáš Škoch.

Standardní zásilky nejsou nijak hmotnostně omezené. DB Schenker disponuje přepravními kapacitami 100 tun / 500 krychlových metrů v jednom letadle. Každou neděli odlétá přímou linkou z Frankfurtu nad Mohanem do Atlanty a dále do Texasu. „Tento spoj do Atlanty posiluje naše obchodní vztahy s USA. Kromě Atlanty obsluhuje společnost DB Schenker na pravidelné bázi též Chicago,“ připomíná Tomáš Škoch. Z důležitých dopravních uzlů se pak zásilky dostanou do dalších spádových oblastí Spojených států, a to zejména díky kvalitní síti pozemních přeprav, které posílila loňská akvizice společnosti USA Truck.

V důsledku spolupráce obou společností mohl DB Schenker využít sítě nákladní dopravy USA Truck v USA a Mexiku a rozšířit tak své globální logistické služby v oblasti pozemní, letecké a námořní přepravy, jakož i komplexní řešení pro logistiku a řízení globálního dodavatelského řetězce. „Transakce nabídla širší kariérní příležitosti pro naše zaměstnance a větší kapacitu i nabídku služeb, kterými můžeme podpořit zákazníky, a stát se předním severoamerickým poskytovatelem dopravních řešení,“ prohlásil loni James Reed, prezident a výkonný ředitel společnosti USA Truck, která letos slaví 40 let od svého založení. Její vozový park čítá přibližně 1900 nákladních vozidel, 2100 zaměstnanců a partnerství s více než 36 tisíci aktivními smluvními dopravci.

Rovněž pozice DB Schenker na obou amerických kontinentech je velmi silná. S více než deseti tisíci zaměstnanci ve 123 pobočkách, kteří poskytují svým klientům distribuční služby na ploše více než 27 milionů metrů čtverečních, patří k největším poskytovatelům integrovaných logistických služeb.

Související