Necelý rok poté, co společnost cargo-partner otevřela svou pobočku ve Španělsku v Barceloně, otevřela nyní druhou španělskou pobočku poblíž madridského letiště Barajas. Týmy společnosti cargo-partner v obou kancelářích nabízejí komplexní řešení v oblasti letecké, námořní a silniční přepravy.

Po založení pobočky cargo-partner v Barceloně v září 2022 byla v reakci na rostoucí poptávku místních zákazníků přidána pobočka v Madridu. Oriol Asturgo, jednatel cargo-partner ve Španělsku, vysvětlil: „Madrid jako hlavní město Španělska a hlavní hospodářské centrum Evropy přitahuje různá průmyslová odvětví a nadnárodní společnosti. Díky dobře rozvinuté infrastruktuře a vynikajícímu spojení se stal ideální volbou pro naši další expanzi v západní Evropě. Nová kancelář poskytuje moderní prostředí pro naše zaměstnance, příjemnou atmosféru pro naše zákazníky a ideální místo pro další poskytování řešení šitých přímo na míru našim klientům a partnerům.“

Zrychlení letecké a námořní přepravy do Ameriky

Španělsko je vynikajícím uzlem pro leteckou a námořní přepravu, což umožňuje poskytovatelům logistických služeb urychlit přepravu zásilek z Evropy do Ameriky. „Vybrali jsme si lokalitu v blízkosti madridského letiště Barajas, které je druhé v Evropě, co se týče kapacity, a páté co se týče provozu. V kombinaci s dobrými vztahy s Latinskou Amerikou je hlavní vstupní branou pro letecký export z Madridu do latinskoamerických zemí,“ uvedl Oriol Asturgo.

Kromě toho je Madrid také dobře propojen s klíčovými přístavy, jako je Valencie a Algeciras, což usnadňuje pohyb zboží mezi městem a námořními obchodními sítěmi. Cargo-partner zajišťuje pravidelnou námořní přepravu mezi Španělskem a Latinskou Amerikou, včetně spojení LCL mezi Barcelonou, Hondurasem a Panamou na dvouměsíční bázi.

Od června 2023 je cargo-partner ve Španělsku členem IATA, což je další důležitý milník pro jeho přítomnost v zemi. Tým v současné době tvoří 23 zaměstnanců a společnost cargo-partner plánuje růst v Madridu i Barceloně. Místní pobočka se specializuje na oblast farmaceutického průmyslu, módy, maloobchodu a také na automobilový průmysl.

Rakouský poskytovatel logistických služeb má velmi silné zastoupení ve střední a východní Evropě, ale v poslední době výrazně investuje do rozšíření svých aktivit v západní Evropě. Společnost má dlouhodobě zavedené pobočky v Německu, zemích Beneluxu, Švédsku a Irsku, ale nedávno rozšířila svou síť do Velké Británie, Itálie a Španělska, čímž zajistila, že cargo-partner je nyní zastoupen na nejdůležitějších trzích v regionu.

Související