DB Schenker vytvořil ucelenou nabídku služeb Circular Economy Logistics. V ní spojuje své zkušenosti s reverzními operacemi a investicemi do budoucnosti zpětného odběru, oprav a renovací elektronických zařízení. DB Schenker se také nedávno stal jedinou logistickou společností se statutem diamantového členství v Asociaci reverzní logistiky.

„Do budoucnosti logistiky zpětných a návratových operací investujeme proto, abychom podpořili přední světové výrobce při plnění jejich poslání v oblasti ESG (Environmental, Social and Governance). Po vybudování vedoucí pozice na trhu s našimi partnery v posledních letech jsme nyní připraveni podporovat více našich zákazníků po celém světě při vytváření efektivních dodavatelských řetězců reverzní logistiky,“ řekl Hessel Verhage, člen představenstva, který je v DB Schenker zodpovědný za kontraktační logistiku.

Silné postavení společnosti DB Schenker v oboru logistiky cirkulární ekonomiky dokládá fakt, že na všech kontinentech roste počet smluvních logistických míst, v nichž poskytuje odborné znalosti procesu reverzní logistiky zahrnující například vyřízení vrácení zboží nebo zajištění oprav.

Také v České republice provozuje DB Schenker jeden z evropských hubů pro významného výrobce elektroniky. Kromě distribuce jeho zboží zajišťuje i svoz poškozených či nefunkčních přístrojů a následnou diagnostiku. Projekt evropského distribučního centra zaměstnává ve Strančicích a v Rudné u Prahy stovky high-tech nadšenců.

DB Schenker dokáže ročně po celém světě zpracovat více než deset milionů tiskáren, chytrých telefonů nebo celé struktury serverů a další miliony zařízení, které se kontrolují z hlediska poškození a provádí se na nich opravy. Vedle toho se 1,5 milionu použitých elektronických zařízení, jako jsou tablety a notebooky, vrací původnímu výrobci k recyklaci součástek.

Nízkouhlíkové skladování a výběr ekologických obalových materiálů umožňují zákazníkům zlepšit jejich ekologickou stopu. V kontextu debat o právech zákazníků na opravu jejich elektronických zařízení odborníci očekávají, že se objem trhu oběhového hospodářství z hlediska příjmů v příštích pěti letech zdvojnásobí.

Související