Goodyear, známý americký výrobce pneumatik se 125letou historií, se stane prvním nájemcem v novém průmyslovém areálu Panattoni Park Cheb East. Strategická poloha pomůže společnosti zefektivnit její logistický řetězec a snížit uhlíkovou stopu. Výstavbu chebského areálu zahájila developerská společnost Panattoni, investorem a vlastníkem objektu je skupina Accolade.

„Jsem velmi rád, že pro Goodyear budujeme nejmodernější distribuční centrum, které optimalizuje distribuční síť pneumatik ve střední Evropě. Goodyear nedávno představil svou vizi udržitelných pneumatik budoucnosti. S naší budovou nezůstanou pozadu, bude zahrnovat tepelná čerpadla, fotovoltaickou elektrárnu a dobíjecí stanice pro elektromobily. Cíl pro certifikaci BREEAM New Construction je nastaven na úroveň Outstanding,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko.

Provoz v Panattoni Park Cheb East zefektivní přepravu pneumatik směrem k zákazníkům v Česku, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ale také usnadní přepravu do severských zemí. Goodyear si od zkrácení vzdálenosti mezi distribučními centry a prodejní sítí slibuje nejen zefektivnění procesů a rychlejší dobu dodání pro koncové zákazníky, ale i snížení celkové uhlíkové stopy, které pomohou dosáhnout optimální udržitelná opatření.

Související

Nová hala o podlahové ploše 80 tisíc metrů čtverečních, ve které si Goodyear pronajímá 60 tisíc metrů čtverečních, cílí na nejvyšší hodnocení v rámci certifikace BREEAM New Construction na úrovni Outstanding. Všechny nové objekty v portfoliu Panattoni a Accolade využívají úsporná opatření s ohledem na spotřebu elektrické energie, vytápění a vody. Nová hala Goodyear není výjimkou. Střecha budovy bude připravená pro instalaci fotovoltaických panelů, úsporné vytápění zajistí tepelná čerpadla a objekt bude také disponovat podzemními nádržemi na šedou vodu. Na venkovním parkovišti budou umístěny nabíjecí stanice pro elektromobily.

„Investice do developmentu pro Goodyear je hezkým příkladem několika klíčových trendů, které podporují směřování segmentu průmyslových nemovitostí vstříc udržitelnější Evropě. Ambiciózní vize společností přibližovat výrobu a zásobování k cílovým trhům a zároveň tím i šetřit planetu nebo třeba ještě navíc, jako v případě Goodyear, v maximální možné míře vyrábět z udržitelných materiálů a vyvíjet nová technologická řešení z nás dělají soběstačnější společnost. I díky tomu pak vzniká prostor pro uskutečňování plánů na vznik a rozšiřování portfolia moderních a zelených průmyslových zón, v nichž zhodnotí své prostředky naši investoři,“ komentoval Milan Kratina, generální ředitel Accolade.

Cheb nabízí výborné dopravní propojení v rámci celé Evropy. V blízkosti se nachází silnice E42, která spojuje Prahu s Norimberkem a tím poskytuje rychlé spojení s Německem. Navíc je zde také přístup na silnici l/21, která se napojuje na dálnici D5, vedoucí z Prahy do Rozvadova. Výhodou je i dostupnost železničního koridoru z Prahy do Norimberku. Kontejnerový terminál v Hofu je vzdálený pouhých 54 kilometrů od areálu (odtud jezdí přímé vlaky do přístavů v Severním a Baltském moři) a mezinárodní letiště v Karlových Varech má dojezdovou vzdálenost 45 minut. Železniční trať zajišťuje spojení s pohraničními oblastmi Německa a České republiky.

Přemístění aktivit dodavatelského řetězce je důležitým strategickým krokem k dalšímu nastolení odpovědných operací v rámci Goodyear Better Future Framework a zlepšených logistických aktivit go-to-market v regionu EMEA, které umožňuje průmyslový park Panattoni v Chebu.

Související