Logistické centrum Přehýšov, léto 2023

„Areál stavíme ještě ve vyšším environmentálním standardu, než náš první velmi úspěšný Sázava Logistics Park na D1 u Ostředku. Chceme ho certifikovat systémem BREEAM a cílíme na úroveň Excellent,“ vysvětlila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková. „Chtěli bychom prosadit fotovoltaickou elektrárnu na střechách hal. Díky jejich obrovské ploše bychom mohli vyrábět ve špičce až 12 MWp elektřiny. Rádi bychom do areálu také dovedli železniční vlečku z blízkého koridoru tak, abychom budoucím nájemcům mohli nabídnout kvalitní a ekologickou dopravu,“ dodala.

Na svém prvním nedávno dokončeném a otevřeném areálu na D1 u Ostředku se developer zaměřil na hospodaření s vodou. Dešťovou vodu zachytávanou na největší ze střech tam ve vlastní úpravně vod přečišťuje na kvalitu pitné vody. Zásobuje tak tři čtvrtiny areálu pitnou vodou z dešťovky, což umožní uspořit až 8700 m3 pitné vody ročně. Takto pokročilou technologii pro hospodaření s dešťovou vodou využívá jako jediný developer v zemi. Na Přehýšově u D5 by chtěl dešťovou vodu využívat jako tzv. šedou vodu a opětovně ji rozvádět do hal, například na splachování toalet. Šetrný přístup k vodě se odráží také na řešení okolí areálu, kde vznikne několik retenčních nádrží a počítá se také s biokoridory na původně zregulovaných potocích v okolí.

Ideální poloha přímo na D5 kousek od německých hranic

Poloha areálu je velmi zajímavá jak pro logistiku eshopů, tak pro kamenný maloobchod, který logistické zázemí využívá a do budoucna ho bude potřebovat v ještě větší míře. Je v srdci západních Čech, současně má ale velmi blízko po páteřní dálnici do Německa, a tak je velmi zajímavý i pro výrobu. Developer proto zvýšil únosnost podlahy v první hale až na 7 tun na m2 a výšku na 12 m. Hala je tak připravena pro poměrně těžké technologie, které by do ní mohl umístit případný zájemce z řad výrobců. Lokalita blízko Německa může být velmi zajímavá pro firmy, které dodávají díly například německým automobilkám.

Areál Logistického centra Přehýšov nabídne celkem 130 tisíc metrů čtverečních ploch ve třech halách.
Areál Logistického centra Přehýšov nabídne celkem 130 tisíc metrů čtverečních ploch ve třech halách.
Foto: UDI Group


„Stavbu dvou ze tří hal jsme zahájili, aniž bychom měli podepsanou smlouvu s konkrétním nájemcem. Firmy jsou v současné ekonomické situaci opatrné. Zájem je však velký, a tak věříme, že haly brzy pronajmeme. Aktuálně jednáme s několika zájemci. Výstavbou dopředu jdeme vstříc požadavkům firem, které se chtějí do nové haly nastěhovat v co nejkratším čase po podepsání kontraktu,“ vysvětlila Fialková. 

„Časová připravenost tohoto projektu, 12 m skladovací výšky a nadstandardní parametry moderní certifikované budovy spolu s flexibilitou UDI Group nabídnout nájemcům skutečně nejatraktivnější nájemní podmínky na plzeňském trhu průmyslových nemovitostí na sebe poutá pozornost nejednoho tenderu pro logistické služby, které v rámci oddělení pronájmů nyní v Knight Frank vedeme,“ poznamenala vedoucí oddělení pronájmů komerčních nemovitostí společnosti Knight Frank Markéta Vrbasová.

 

Práce na první hale pomalu finišují. Měla by být dokončena do konce roku. Na další z hal je připraven skelet.
Práce na první hale pomalu finišují. Měla by být dokončena do konce roku. Na další z hal je připraven skelet.
Foto: UDI Group


První hala areálu Logistické centrum Přehýšov, která nabídne 50 tisíc m2 ploch, tak bude plně dokončena ještě letos. Dle požadavku konkrétního nájemce pak do něj firma vestaví na míru kancelářské, sociální zázemí a technologie. Další z hal má aktuálně dokončen skelet a skupina je připravena ve stavbě pokračovat okamžitě, podle požadavků konkrétního zákazníka. Od podpisu smlouvy tak může být hala B3, která nabídne 30 tisíc m2 ploch, dokončena do osmi až deseti měsíců. V přípravě je také stavba třetí haly B2, která bude nabízet stejně jako první hala 50 tisíc m2 ploch. Developer stavbu zahájí podle vývoje poptávky na trhu.

Více informací na prehysovlogistics.cz

Související