Dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), společnost Mobile Industrial Robots (MiR), oznámil, že společnost Interroll, lídr na trhu s řešeními pro manipulaci s materiálem, představila rozšíření o platformu lehkého dopravníku (LCP) navrženou tak, aby usnadnila manipulaci se zbožím o nízké hmotnosti s pomocí mobilních robotů. Inovativní nabídka kombinuje desetiletí zkušeností společnosti Interroll s tradičními dopravníkovými systémy se špičkovou technologií AMR od Mobile Industrial Robots (MiR), což zákazníkům po celém světě umožňuje zefektivnit interní logistiku a zároveň slouží jako flexibilní most mezi pevnými dopravníkovými systémy a výrobními linkami.

Mobilní roboty MiR jsou všestranné robotické platformy schopné pojmout množství nadstavbových modulů a dalšího příslušenství pro zvýšení jejich funkčnosti. Nadstavbový modul LCP AMR společnosti Interroll je nejnovější certifikovanou aplikací v partnerském programu MIR Go, největším ekosystému aplikací AMR s více než 160 nadstavbami, které se bezproblémově připojují k mobilním robotům.

Související

„Naši zákazníci hledají osvědčená řešení se stejnou úrovní kvality, jako jsou naše roboty, aby je bylo možné snadno integrovat do výrobních procesů, a to je přesně to, co Interroll nabízí,“ řekl Rasmus Smet Jensen, viceprezident pro marketing a strategii ve společnosti MiR. „Kompaktní robot a integrované řešení dopravníku nepochybně zlepší procesy manipulace s materiálem v provozech po celém světě, a to i ve vysoce dynamických prostředích.“

Provoz na více podlažích v závodě Interroll

V rámci svého testovacího procesu společnost Interroll implementovala nový nadstavbový modul LCP AMR s robotem MiR250 ve svém kompetenčním centru ve Švýcarsku. Závod se specializuje na výrobu vstřikovaných dílů z technopolymeru a rozkládá se na dvou podlažích, což představuje jedinečnou logistickou výzvu. Dříve vyžadovala manipulace s materiálem od výroby až po oblast logistiky manuální práci, protože žádné jiné logistické řešení nemohlo nabídnout flexibilitu potřebnou pro vícepodlažní provozy. MiR AMR se pohybují v tomto prostředí bez námahy a k pohybu mezi patry autonomně používají výtahy.

„Výběr MiR jako partnera pro modul LCP AMR byl strategickou volbou,“ řekl Jens Strüwing, výkonný viceprezident pro produkty a technologie skupiny Interroll. „Stejně jako Interroll je i MiR globálním lídrem na trhu manipulace s materiálem. Po testování robotů MiR v našem vlastním zařízení jsme přesvědčeni o jejich schopnosti optimalizovat naše interní procesy. Bezproblémová kompatibilita AMR od MiR s naší výrobní logistikou, přesnými navigačními schopnostmi v dynamických prostředích, flexibilitou ke změnám uspořádání pracovních postupů - to vše spolu s vysokou bezpečností práce je pro nás ideální volbou.“

Vyšší návratnost investic

K další optimalizaci procesů pak Interroll využívá MiR Insights, cloudový software od MiR, který vizualizuje klíčové ukazatele výkonnosti, jako je ujetá vzdálenost, dokončené mise a míra využití robotů. Tento software poskytuje předhled v oblastech s vysokým provozem a umožňuje společnosti Interroll zlepšit pracovní postupy a optimalizovat provoz robotů. Od nasazení MiR Insights v červnu 2023 je MiR250 v provozu průměrně 22,3 hodiny denně, přičemž urazí 106 km v rámci továrního areálu.

Kombinace MiR250 s nadstavbovým modulem LCP AMR výrazně zkrátila dobu manuální manipulace a přepravy, což umožňuje kvalifikovaným pracovníkům soustředit se na úkoly vyžadující lidské znalosti, kreativitu a rozhodování. Společnost očekává pozitivní návratnost díky zvýšené efektivitě a snížení nákladů na práci.

Celou případovou studii lze shlédnout na https://www.mobile-industrial-robots.com/case-studies/mir-250-interroll/

Související