Během šesti měsíců účastníci pomocí cyklistické aplikace zaznamenávali vzdálenosti, které urazili. „Vysoký počet účastníků z celého světa jednoznačně předčil naše očekávání a všem děkujeme za jejich mimořádné nasazení,“ uvádí Frank Haas, vedoucí komunikace ve společnosti Gebrüder Weiss, pro níž tato soutěž není jen sportovní výzvou. Jde především o významný počin na podporu udržitelné mobility a aktivní ochrany klimatu, na což navazuje projekt zalesňování firemního lesa v Nikaragui.

Za každých ujetých 40 kilometrů se společnost zavázala vysadit v této oblasti výrazně zasažené klimatickými změnami jeden strom. Dohromady jich zde vysadí 7000. „Těší nás, že myšlenka na rozšíření našeho lesa zaujala a motivovala tolik nadšených lidí. V období od 1. dubna do 30. září, kdy soutěž probíhala, se vyvinula cyklistická komunita, která ukazuje, že společně můžeme hodně dosáhnout,“ dodává Frank Haas.

O velkou dávku napětí se postaral těsný finiš mezi Januszem Muchou z Polska a Markusem Knablem z Rakouska, kteří se nakonec podělili o první místo. Každý z nich přitom najel více než 17 tisíc kilometrů.

Související

Do závodu se zapojili také zaměstnanci, zákazníci a další příznivci cyklistiky z České republiky. Jejich cesty vedly nejen do zaměstnání, ale i na výlety s rodinami či za oddechem a relaxací po práci. Společně urazili několik desítek tisíc kilometrů, a přispěli tak k celkovému úžasnému výsledku.

Jde především o významný počin na podporu udržitelné mobility a aktivní ochrany klimatu, na což navazuje projekt zalesňování firemního lesa v Nikaragui.
Jde především o významný počin na podporu udržitelné mobility a aktivní ochrany klimatu, na což navazuje projekt zalesňování firemního lesa v Nikaragui.
Foto: Gebrüder Weiss

Významným partnerem společnosti Gebrüder Weiss na projektu zalesňování je nezisková organizace Primaklima, jež působí již 30 let. Díky stromům vysazeným ve firemním lese pomáhá Gebrüder Weiss každoročně snížit zátěž pro naši atmosféru o přibližně 154 tun CO2.

Související