Společnost VCHD Cargo patří k předním českým přepravním firmám, specializuje se na pravidelné linky realizované v pomocí nejmodernější flotily nákladních vozidel a výměnných nástaveb, na přepravu nebezpečného zboží v režimu ADR a také přepravy zboží s řízenou teplotou. Její flotila čítá na 240 vozidel.

„První Scanie jsme do VCHD Cargo dodali v roce 2016, kdy jsme dokázali vyjít vstříc jejím potřebám a v rychlosti dodat dvojici tahačů,“ vzpomíná prodejce společnosti Scania Petr Novák, který má VCHD Cargo „na starost“. Mimo tahačů Scania firmě dodala také podvozky R 450 6x2 s nástavbou od společnosti Hipocar.

Společnost VCHD Cargo vloni provedla průzkum mezi svými zaměstnanci, jenž ukázal vysokou spokojenost s vozidly Scania. Respondenti vyzdvihli výbornou převodovku s vynikajícím a snadným řazením, provozní odlehčovací brzdu (tzv. retardér), ovládání palubního počítače, dobrý výhled, pohodlná lůžka a také natáčecí zadní nápravu u podvozků, která usnadňuje manévrování ve stísněných prostorech.

Související

„Naše flotila musí dostát náročným požadavkům našich zákazníků, a proto klademe důraz na její spolehlivost. Vysoké nároky máme také na nákladová hlediska, která zahrnují nejen pořizovací cenu, ale i náklady na provoz, opravy a údržbu vozidel. Ve všech těchto směrech a s ohledem na vysoký standard služeb českého zastoupení považujeme Scanii za prémiovou značku,“ uvádí Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo.

Jubilejní stou Scanií ve flotile společnosti VCHD Cargo je tahač 460 R 4x2 se zbrusu novým pohonným ústrojím Super, který je součástí dodávky celkem patnácti vozidel. Firma na novém hnacím řetězci oceňuje především nízkou spotřebu. „Naše řidiče motivujeme k tomu, aby jezdili v souladu s principy úsporné jízdy. Významně k tomu napomáhají i technologie, které Scania do vozidel integruje,“ doplňuje Petr Kozel.

„VCHD Cargo a.s. patří mezi největší zákazníky v regionu. Proto pevně věříme, že stým vozidlem a sedmi roky vzájemná spolupráce nekončí,“ říká ředitel dealerství Bohemia Viktor Šafář a dodává: „Jsme také rádi, že zkušenosti zákazníků se spotřebou pohonného ústrojí Super potvrzují nezávislá ocenění, jako je například letošní prestižní vítězství v soutěži European Truck Challenge pořádané německým časopisem Truck and Trailer Welt.“

Související