Logicor, přední vlastník, správce a developer evropských logistických nemovitostí, zahájil výstavbu svého prvního regionálního logistického parku v České republice. Lokalita, která se nachází v blízkosti klíčových dopravních sítí spojujících Prahu a Liberec, byla brownfieldem a nyní Logicor tento areál přestavuje v rámci první etapy na dva moderní sklady o ploše 20 tisíc metrů čtverečních, včetně 1800 metrů čtverečních kancelářských ploch. Jedna z budov bude připravena pro cross-dockové operace.

Areál se rozkládá dva kilometry od Turnova, na území obce Příšovice. Strategická lokalita asi 30 minut jízdy autem od Prahy je u rušné dopravní křižovatky, která spojuje Mladou Boleslav, Liberec a Jičín, a nabízí přímé napojení na dálnici D10, jež vede z Prahy k hranicím s Polskem a s Německem. První etapa výstavby je v běhu, demoliční a zemní práce, včetně montáže nosných pilířů, jsou již dokončeny.

V rámci této výstavby se společnost Logicor bude podílet na budování cyklostezek, zlepšení komunikací a úpravě veřejných ploch. V maximální možné míře využívá spolupráce s místními dodavateli.

Související

Cílem společnosti je postavit budovy ve vysokém standardu udržitelnosti, včetně certifikace BREEAM Very Good (velmi dobrá) a energeticky úsporných technologií (jako jsou fotovoltaické panely), s novou alejí stromů, další zelení a cyklostezkami. Lokalita se nachází rovněž vedle železniční vlečky umožňující ekologickou nákladní dopravu.

Dokončení první fáze areálu Logicor Příšovice je naplánováno na polovinu roku 2024. „Náš první development v České republice je v plném proudu a těší se velkému zájmu potenciálních zákazníků. Součástí Logicor Parku Příšovice budou skvělá udržitelná řešení. Areál bude hrát klíčovou roli v životě místní komunity v podobě zlepšení občanské vybavenosti a vytváření pracovních příležitostí,“ řekl Pavel Rufert, ředitel společnosti Logicor Czech Republic.

Společnost Logicor provozuje logistické nemovitosti v České republice od roku 2017 a v současné době v zemi vlastní a spravuje zhruba 115 tisíc metrů čtverečních komerčních ploch.

Související