Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb v úterý 14. listopadu oficiálně zahájil výstavbu třetí haly iLogistics Centra v Dunajské Stredě, kterou se téměř zdvojnásobí skladová kapacita ze současných 27 600 na 50 tisíc palet. Po spuštění plného provozu zde cargo-partner vytvoří 60 až 70 nových pracovních míst.

Společnost cargo-partner působí na Slovensku již 30 let a patří mezi nejúspěšnější spediční společnosti v zemi. V roce 2022 činil její obrat téměř 140 milionů eur a aktuálně ve svých pobočkách v Bratislavě, Dunajské Stredě, Žilině a Košicích zaměstnává přes 200 logistických expertů.

Zvýšení kapacity z 18 200 na 34 300 metrů čtverečních

Centrum v Dunajské Stredě, je v provozu od roku 2012, přičemž se postupně rozrůstalo, tak jak se zvyšovala i poptávka klientů po logistických řešeních. Předchozí rozšíření v roce 2020 zvýšilo kapacitu skladu na 18 200 metrů čtverečních. Vybudování třetí haly je čtvrtou a poslední fází projektu, čímž se skladová kapacita logistického komplexu zvýší na 34 300 metrů čtverečních na celkové ploše 60 tisíc metrů čtverečních.

Související

Nová A-class skladová budova byla navržena s důrazem na energetickou efektivnost a na ploše 14 600 metrů čtverečních nabídne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových míst a stavebně oddělenou část o ploše 1500 metrů čtverečních, kterou bude možné využít jako bezprašný sklad či rework zónu. Rychlou a bezproblémovou nakládku a vykládku zajistí 22 nakládacích ramp a dvě drive-in brány. Plánována je také předpříprava na průmyslovou myčku přepravek.

Přímé spojení s terminálem Metrans

Díky strategické poloze a propojení s intermodálním terminálem Metrans může cargo-partner klientům nabídnout časovou úsporu jeden až dva dny a také nesporný ekologický a ekonomický efekt. „Propojení mezinárodního terminálu s naším skladem nám umožňuje složit kontejnery, které do Dunajské Stredy směřují vlakem z přístavů Bremerhaven, Hamburk, Koper Rotterdam, Terst a Istanbul, přímo z vlaku k našemu skladu bez nutnosti použití tahače. K vykládce slouží devět kontejnerových bran našeho cross docku. Stejně to funguje i v případě exportu. Toto řešení má výhodu i u těžkého a nadrozměrného zboží, pro které máme vyčleněnou samostatnou bránu,“ uvedl Tibor Majzún, managing director cargo-partner na Slovensku a regional director pro severovýchodní Evropu. Společnost cargo-partner je zatím jediným subjektem na Slovensku, která takové řešení klientům nabízí.

Díky strategické poloze a propojení s intermodálním terminálem Metrans může cargo-partner klientům nabídnout časovou úsporu jeden až dva dny.
Díky strategické poloze a propojení s intermodálním terminálem Metrans může cargo-partner klientům nabídnout časovou úsporu jeden až dva dny.
Foto: cargo-partner

Provoz v nové hale by měl být spuštěn začátkem čtvrtého čtvtletí roku 2024 a v první fázi by zde mělo najít práci 20 nových zaměstnanců, přičemž po spuštění plného provozu se počítá s 60 až 70 novými pracovními místy.

Slavnostní výkop k výstavbě nové skladové haly

Oficiálního zahájení výstavby se zúčastnili Johannes Wimmer, velvyslanec Rakouska na Slovensku, Bettina Trojer, obchodní radní Rakouského velvyslanectví a Alena Blahoutová, corporate director Real Estate ATL Immoinvest.

Na snímku zleva Mario Velazquez, Alena Blahútová, Bettina Trojer, Stefan Krauter, Johannes Wimmer a Tibor Majzún
Na snímku zleva Mario Velazquez, Alena Blahútová, Bettina Trojer, Stefan Krauter, Johannes Wimmer a Tibor Majzún
Foto: cargo-partner

Zakladatel a CEO cargo-partner Stefan Krauter zdůraznil význam iLogistics Centra v Dunajské Stredě pro celou skupinu: „Náš slovenský tým patří mezi nejúspěšnější v rámci skupiny a jsem rád, že rozpoznal a využil potenciál Dunajské Stredy jako důležitého intermodálního hubu a přeměnil jej do etablovaného a úspěšně fungujícího logistického centra. iLogistics Centrum Dunajská Streda je jedním z nejdůležitějších železničních uzlů cargo-partner v Evropě, což nám umožňuje dodávat automobilové komponenty předním výrobcům OEM ve více zemích střední Evropy. Díky rozšíření kapacit o třetí halu pokračujeme v našem úspěšném příběhu s další špičkovou logistickou lokalitou v Dunajské Stredě. Na rozšíření bude dohlížet společnost ATL, specialista na logistické nemovitosti ve střední a východní Evropě.“

Zaměření na skladování a logistiku

Prostory cargo-partner v Dunajské Stredě disponují kapacitou pro uskladnění 27 600 palet a jsou vybaveny regulací teploty v rozmezí +15 až +25 °C, což umožňuje skladovat i výrobky, vyžadující zvláštní péči. Pro klienty je zde k dispozici také přes 11 tisíc metrů čtverečních sloužících jako celní sklad. Na základě dlouholetých zkušeností s manipulací s automobilovými, průmyslovými komponenty a high-tech stroji, jakož i nadrozměrnými náklady a projektovými zásilkami, poskytuje tým cargo-partner i celou řadu služeb s přidanou hodnotou, zajišťující kvalitu a péči v každém kroku dodavatelského řetězce. Kromě iLogistics Centra v Dunajské Stredě cargo-partner provozuje i druhý sklad v Bratislavě s kapacitou pro 14 tisíc palet a plochou skladu 8200 metrů čtverečních.

Nová A-class skladová budova byla navržena s důrazem na energetickou efektivnost a na ploše 14 600 metrů čtverečních nabídne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových míst (vizualizace).
Nová A-class skladová budova byla navržena s důrazem na energetickou efektivnost a na ploše 14 600 metrů čtverečních nabídne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových míst (vizualizace).
Foto: cargo-partner
Související