Japonský holding Nippon Express dokončil loni v květnu oznámenou akvizici společnosti cargo-partner a jejích dceřiných firem, které působí převážně ve střední a východní Evropě a poskytují logistické služby po celém světě. Nově získané podniky se tak mohou stát dceřinými společnostmi Nippon Express Holdings.

Společnost cargo-partner se sídlem v Rakousku má silnou logistickou obchodní základnu ve střední a východní Evropě. Jedná se o renomovanou skupinu firem zaměřených především na leteckou a námořní přepravu v Evropě, Asii a Severní Americe, která nabízí také železniční a kamionovou dopravu i smluvní logistické služby.

Rozdělení společnosti cargo-partner na samostatné dceřiné firmy doplní logistickou infrastrukturu skupiny v letecké, námořní a pozemní přepravě i skladová řešení ve střední a východní Evropě. Skupina očekává v těchto oblastech v budoucnu významný růst jako výrobní základny v rámci evropského regionu. Skupině Nippon Express akvizice umožní další rozšíření její globální sítě a posílení služeb v evropském regionu.

Jelikož skupina Nippon Express a společnost cargo-partner mají odlišnou zákaznickou základnu a odlišné silné stránky v konkrétních zemích a regionech, budou se snažit vytvářet synergie ve svých logistických operacích prostřednictvím vzájemného doplňování svých služeb, čímž urychlí expanzi a rozvoj svých globálních podniků. Do budoucna budou skupina Nippon Express a společnost cargo-partner maximalizovat synergie, které generují jako jednotný subjekt.

Cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby včetně letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení i související informační technologie. Společnost byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 pracovníků po celém světě.

Související