V Nizozemsku roste výkonná dobíjecí síť pro elektřinou poháněná nákladní vozidla, která se brzy rozšíří do dalších zemí Evropy. DKV Mobility ve spolupráci s nizozemským provozovatelem dobíjecích stanic Milence již zahrnula do své sítě první dobíjecí stanice s výkonem až 400 kilowattů.

Společnost Milence a GreenFlux, dceřiná firma DKV Mobility, která má na starosti kompletní nabídku služeb DKV Mobility pro dobíjení elektricky poháněných vozidel, podepsaly nedávno smlouvu o spolupráci. První dobíjecí stanice vhodná i pro nákladní vozidla byla připojena k elektrické síti v nizozemském městě Venlo.

Společnost Milence hodlá v první polovině roku 2024 uvést do provozu dobíjecí stanice v dalších evropských zemích. Do roku 2027 plánuje vybudovat a zprovoznit 1700 veřejných vysokovýkonných dobíjecích bodů pro elektromobily po celé Evropě, a to včetně megawattových dobíjecích systémů. Nové dobíjecí body jsou přístupné držitelům karty DKV +Charge.

Související

„Řešení pro dobíjení v odvětví dopravy jsou hlavní hybnou pákou na cestě k mobilitě ohleduplnější ke klimatu a nepostradatelnou součástí energetického mixu budoucnosti. Máme radost, že můžeme partnerstvím s firmou Milence přispět k etablování řešení pro zásobování nákladních vozidel v oblasti elektromobility,“ říká Sven Mehringer, jednatel divize Energy & Vehicle Services ve společnosti DKV Mobility.

„DKV Mobility je v tomto odvětví významným hráčem s velmi silnou zákaznickou základnou v celé Evropě. Máme radost, že DKV Mobility umožní zákazníkům přístup k našim dobíjecím stanicím a řidičům nákladních vozidel v celé Evropě nabídne snadné a bezproblémové dobíjení v naší síti, kterou budeme nepřetržitě rozšiřovat. U našich stanic naleznou dobíječky CCS (Combined Charging Systém, standardizovaný systém pro rychlé dobíjení) s výkonem až 400 kilowattů, které patří v současnosti mezi nejvýkonnější. Navíc plánujeme rychlý přechod na technologii megawattového nabíjení MCS (Megawatt Charging System), jakmile bude dostupná, abychom připravili půdu pro dobíjení výkonem až 1000 kilowattů a více. To znamená, že nákladní vozidla pro dálkovou dopravu se sadou akumulátorů o kapacitě 600 kilowatthodin a dojezdem zhruba 500 kilometrů bude možné prostřednictvím MCS kompletně nabít za pouhých 30 až 45 minut,“ vysvětluje Roel Vissers, obchodní ředitel společnosti Milence.

DKV Mobility nabízí s 564 tisíci veřejnými a částečně veřejnými dobíjecími body pro elektromobily v celé Evropě přístup k jedné z největších evropských sítí pro dobíjení elektricky poháněných vozidel.

Související