Od ledna nastoupil v mezinárodní logistické společnosti Dachser na pozici chief operations office (COO) air & sea logistics Tobias Burger, který se rovněž stal členem představenstva. Dosavadní zástupce ředitele obchodní oblasti Air & Sea Logistics nahradil Edoarda Podestu, který po více než dvacetileté kariéře ve společnosti Dachser, z nichž poslední čtyři roky strávil vedením oddělení letecké a námořní přepravy, odešel do důchodu.

Tobias Burger získal doktorský titul v oboru Business Administration a svou kariéru zahájil jako konzultant pro strategii ve společnosti Siemens Management Consulting. Do společnosti Dachser nastoupil v roce 2009. Po svém působení v oblasti kontrolingu a strategického rozvoje byl zodpovědný za oddělení Corporate Governance. V té době již dohlížel na strategický rozvoj globální sítě leteckých a námořních přeprav. V roce 2019 byl Tobias Burger jmenován zástupcem ředitele Air & Sea Logistics a stal se pravou rukou Edoarda Podesty. Během této doby zpočátku zastával funkci globálního sales manažera leteckých a námořních přeprav. V letech 2021 a 2022 Tobias Burger jako managing director úspěšně vedl obchodní jednotku ASL EMEA.

Související

„Pečlivě připravované předání nejvyššího vedení obchodní oblasti Air & Sea Logistics odráží cílený a dlouhodobě orientovaný další rozvoj naší mezikontinentální sítě,“ vysvětluje Bernhard Simon, předseda dozorčí rady skupiny Dachser. „Edoardo Podestà budoval naše podnikání v Asii od roku 2003 a v posledních čtyřech letech jako COO Air & Sea Logistics významně přispěl k růstu naší společnosti. V Tobiasi Burgerovi máme nyní v čele naší divize Air & Sea Logistics zkušeného logistického stratéga, který má hluboké pochopení pro komplexní změny, kterým čelí globální logistické trhy nyní a kterým budou vystaveny v budoucnu.“

Hlavním úkolem Tobiase Burgera na nové pozici je řídit růst společnosti Dachser na globálních trzích. „Jsme přesvědčeni, že hlavním impulsem pro náš budoucí růst bude naše podnikání v Asii a Americe,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny Dachser. „Úzkým propojením mezikontinentálních přeprav s naší efektivní sítí evropských pozemních přeprav chceme našim zákazníkům nabídnout komplexní řešení pro sběrnou službu po celém světě. Tato nabídka Global Groupage služeb (globální sběrné přepravy) realizovaných integrovanou sítí s rozsáhlými kapacitami pro kontraktní logistiku si jednoznačně žádá silnou divizi leteckých a námořních přeprav s celosvětovou působností.“

Edoardo Podestà uzavírá svou úspěšnou kariéru logistického manažera a předává štafetu Tobiasi Burgerovi. Ital Edoardo Podestà, který žije již mnoho let v Hongkongu, nastoupil do společnosti Dachser v roce 2003 po akvizici joint venture. Na pozici managing directora byl zpočátku zodpovědný za Velkou Čínu, s rozvojem podnikání společnosti Dachser v Asii pak brzy převzal odpovědnost za celou asijsko-pacifickou obchodní jednotku. Od roku 2019 stál v čele globálních leteckých a námořních přeprav jako COO Air & Sea Logistics. „Na pozadí extrémně volatilního tržního prostředí uplatnil Edoardo Podestà své hluboké zkušenosti a tvůrčí sílu, aby vždy vytyčil jasný směr růstu a ziskovosti,“ uvedl Burkhard Eling.

Související