Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss stále rozšiřuje svou síť v rostoucím asijsko-pacifickém regionu a nově otevřela pobočku v Austrálii. Vedle Sydney a Melbourne je zákazníkům nyní k dispozici také pobočka v Brisbane, která zajišťuje letecký a námořní obchod, celní služby a projektové zakázky se zaměřením na dovoz z USA, Asie či Evropy. „Vzhledem k dynamickému růstu obchodu v této oblasti je toto rozšíření významné také pro naše zákazníky v České republice, kterým zajistí širší pokrytí a ještě vyšší standard poskytovaných sužeb,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Nejdůležitějším překladištěm v Brisbane je kontejnerový přístav, který má díky rekordní kapacitě klíčovou pozici v mezinárodním obchodě. „Otevření pobočky v Brisbane představuje další klíčový krok v našem úsilí rozšířit naše působení v Austrálii. Nabízené služby se zde přizpůsobují zejména zákazníkům z oblasti strojírenství, zemědělství a zdravotnické techniky,“ přibližuje Andrew Antonopoulos, managing director pro Austrálii a Nový Zéland ve společnosti Gebrüder Weiss. „Služby zahrnují leteckou a námořní přepravu, celní odbavení a logistický mix na míru projektovým zakázkám.“

Související

Naposledy společnost Gebrüder Weiss zorganizovala přepravu závodního solárního vozu ze Švýcarska do Austrálie a zpět pro tým aCentauri Solar Racing Team z ETH Zurich. Švýcarskému týmu se podařilo překonat vzdálenost 3000 kilometrů napříč australským vnitrozemím pouze s využitím solární energie.

Hlavními partnery Austrálie, jejíž ekonomika je zaměřena převážně na dovoz, jsou USA, Čína a další asijské země jako Jižní Korea a Japonsko, kde má Gebrüder Weiss také své pobočky. „Nabízíme efektivní komplexní logistická řešení pro spojení s rychle rostoucím objemem vnitroasijské dopravy,“ říká Michael Zankel, regional manager pro východní Asii a Oceánii ve společnosti Gebrüder Weiss. Nejvýznamnějším obchodním partnerem Austrálie v Evropě je Německo, jemuž podle údajů Germany Trade & Invest vzájemný obchod v roce 2022 vzrostl na rekordní hodnotu přibližně 17,9 miliardy eur. Jednání mezi EU a Austrálií o dohodě o volném obchodu jsou v pokročilé fázi.

Společnost Gebrüder Weiss má v plánu otevřít další pobočky na severu a západě Austrálie, aby zajistila plošné pokrytí celého kontinentu. Logistická společnost má také zázemí na Novém Zélandu, kde provozuje dvě pobočky v Aucklandu a Christchurchi, které doplňují služby v Austrálii.

Související