Dopravní a logistická společnost C.S.Cargo posílila svou pozici na českém trhu koupí stoprocentního podílu ve firmě Pumr & Ryba, Transport-Spedition. Firma se zabývá mezinárodní silniční dopravou a spedicí zaměřenou zejména na přepravu sypkých materiálů. Akvizice byla dokončena na konci roku 2023.

Společnost Pumr & Ryba se specializuje na poskytování služeb v oblasti silniční dopravy a disponuje speciální návěsovou technikou. Jedná se o flotilu silo návěsů přepravujících nejrůznější druhy sypkých materiálů, jako jsou například gumárenské saze, granuláty či rašelina, a také potravinářských výrobků a surovin, například mouka a cukr. Zkušenosti společnosti zejména v oblasti mezinárodní přepravy sypkých materiálů nyní posílí nabídku služeb C.S.Cargo, která firmu plně akvírovala do své struktury.

Akvizice je v souladu s dlouhodobou strategií C.S.Cargo. Jedním z jejích cílů je začlenit do vozového parku firmy se specializovanou technikou, díky čemuž může rozšiřovat svá logistická řešení a nabízet klientům ještě komplexnější služby. Jedná se o další krok na cestě k upevnění pozice C.S.Cargo jako jednoho z vedoucích poskytovatelů silniční, letecké a námořní dopravy ve střední Evropě.

„Věříme, že tato akvizice přinese pestrost do našich přepravních služeb a společně s naším novým partnerem zajistíme klientům flexibilitu a komplexnost. V následujících měsících budeme aktivně integrovat společnost Pumr & Ryba do našich procesů a naší firemní kultury, abychom co nejdříve dosáhli optimálního propojení obou společností,“ uvedl k akvizici Aleš Willert, generální ředitel skupiny C.S.Cargo.

Související