Spediční společnost LogEx Logistics v loňském roce zvýšila svůj obrat zhruba o 30 procent a stejně ambiciózní cíl plánuje splnit i letos. Letošní leden patřil z hlediska objemů přeprav tradičně mezi slabší měsíce. Firma se zaměřuje na akvizice i na péči o stávající zákazníky, k čemuž přispívá i otevírání nových poboček. Poslední týdny už vykazují růst objemů přeprav.

„Některým segmentům se daří, vysoké jsou například objemy přeprav potravin. Klesly objemy přeprav v segmentu automotive. Je vysoká nabídka vozidel a menší poptávka po nich, což se u některých značek projevuje ve snižování cen nových vozidel. Méně přeprav zaznamenáváme z oblastí hutnického průmyslu a stavebnictví,“ uvádí Marek Botka, strategický ředitel společnosti LogEx Logistics.

Cestou k úspěchu v oblasti spedice je nenabízet zákazníkům jen přepravy, ale komplexnost služeb s cílem snížit náklady na dopravní logistiku a skladování. K dosažení loňského cíle bylo potřeba vynaložit velké úsilí zaměstnanců. Letos bude dosáhnutí stanoveného cíle mnohem náročnější. „Každý rok je tak výrazné dosažení navýšení obratu náročnější, protože nerosteme z nuly, ale z velkých objemů. Naše společnost je jedničkou v oblasti spedice v České republice. Klademe vysoké požadavky na naše zaměstnance, samozřejmě tomu odpovídá jejich ohodnocení,“ pokračuje Marek Botka.

Související

Dodává, že firma roste spolu se segmenty, kterým se daří, což vykompenzuje pokles objemů přeprav z oblastí, kterým se aktuálně tolik nedaří. Cílení na nové klienty je nezbytnost. Počet potenciálních klientů je limitovaný. Abychom rostli, znamená to, že stále musíme získávat zákazníky, které dnes obsluhuje někdo jiný. To dokážeme jen za předpokladu, že jim nabídneme vyšší přidanou hodnotu a servis. Právě v tom jsme silní, klientům nabízíme řešení, které jim sníží náklady na dopravní logistiku a skladování. Řešíme s nimi i možnosti nejvhodnějších způsobů balení, překládání a podobně,“ říká Marek Botka.

Strategický ředitel firmy rovněž podotýká, že pro úspěch nestačí zajistit přepravu, ale připravit konkrétní řešení přepravní logistiky na míru, což zahrnuje například specifikace, jestli je potřeba jezdit tak často, jestli přikládat či nepřikládat, zkrátka nastavit systém tak, aby bylo navržené řešení pro klienta efektivní a ekonomické. Díky optimalizaci je navržené řešení současně ekologické, protože je dosaženo nižší uhlíkové stopy.

Související