Mezinárodní logistický provider Dachser připojil pobočky v regionu Maghreb na svoji evropskou logistickou síť. Prostřednictvím nové logistické gateway ve Štrasburku společnost spustila přímou denní linku Maroko – Štrasburk. Dachser za několik posledních desítek let vytvořil v Maroku dokonale fungující infrastrukturu se svými standardními procesy a IT systémy.

Dachser působí v regionu Maghreb už 40 let a vytvořil spojení mezi Evropou a severní Afrikou. Poskytuje zde své služby nákupní a distribuční logistiky zejména pro automobilový a textilní průmysl. Zboží svých zákazníků do a z Maroka, Tuniska a Alžírska přepravuje FTL nebo LTL přepravami v kombinaci se sběrnou službou.

Prostřednictvím speciální brány ve Štrasburku má nyní Maroko také přímé napojení na evropskou síť pozemních přeprav společnosti Dachser. Mezi pobočkou Cargoplus ve Štrasburku a Marokem jezdí pravidelné denní kamionové spojení. „Gateway Štrasburk nám umožňuje sdružovat objemy z celé Evropy a organizovat plánované odjezdy pro naše vlastní kamiony s definovanými tranzitními časy,“ říká Jens Lengefeld, head of partner hub & traffic organization společnosti Dachser. „Za efektivitou procesů stojí náš tým, který má dlouholeté zkušenosti se severoafrickými trhy, naše odborné celní oddělení a také napojení na naši evropskou síť.“

Související

Logistické kapacity v Maroku

V roce 2021 otevřel Dachser v marockém přístavu Tanger Med, pomyslném mostu do Evropy, který je propojen s dalšími 186 přístavy po celém světě a má kapacitu pro zpracování více než devíti miliónů kontejnerů, svůj vlastní sklad. V něm společnost na ploše 5500 čtverečních metrů nabízí více než 7000 paletových míst. Dalším klíčovým milníkem na cestě k začlenění Maroka do celoevropské logistické sítě společnosti Dachser byla loňská certifikace společnosti jako oprávněného hospodářského subjektu (AEO), která výrazně zjednodušuje celní postupy pro „zavedené odesílatele“. Certifikát je platný pro všechny země EU.

„V průběhu let jsme v zemích Maghrebu vytvořili dokonale fungující infrastrukturu pro bezproblémovou nákupní a distribuční logistiku se standardními procesy a IT systémy společnosti Dachser. V našich nejmodernějších vysokoregálových skladech v Mohammedii a Tangeru Med se setkávají různé, na míru připravené bundlingové koncepty a skladovací řešení. Je to centrum pro rychlé a efektivní dodávky na regionální trhy,“ říká M’Hamed Chraibi, regional managing director pro země Maghrebu.

V roce 2022 společnost Dachser Maroko realizovala téměř 70 tisíc zásilek a vygenerovala obrat ve výši 52,1 milionu eur. Společnost v Maroku zaměstnává 260 zaměstnanců ve třech vlastních skladech a dvou kancelářích a poskytuje komplexní globální logistické služby. Má vlastní flotilu nákladních vozidel i vlastní celní oddělení.

Z České republiky do Maghrebu

Z kvalitního logistického zázemí, regionálního know-how a nové evropské brány pro Maghreb mohou těžit i zákazníci společnosti Dachser z České republiky. „Exportérům a importérům do a z tohoto rostoucího regionu nabízíme denní spojení a celní služby a standardní servis evropské logistiky z každé naší pobočky,“ doplňuje Jan Polter, obchodní ředitel Dachser Czech Republic.

Související