Dodavatel autonomních mobilních robotů Mobile Industrial Robots (MiR) představil autonomního mobilního robota MiR1200 Pallet Jack. S pokročilou detekcí palet využívající umělou inteligenci a s podporou platformy Nvidia Jetson AGX Orin využívá MiR1200 Pallet Jack k identifikaci palet 3D vizualizace.

„MiR1200 Pallet Jack je naší nejnovější iniciativou s cílem posouvat hranice v autonomní manipulaci s materiálem. Věříme, že vestavěný detekční systém umělé inteligence je významným zlepšením oproti starším detekčním technologiím. Naše řešení zkrátí dobu pick-and-place cyklu, poskytuje nejvyšší přesnost ve své třídě a umožňuje nepřetržitě dodávat pokročilé funkce a hodnoty založené na umělé inteligenci,“ říká Mads Paulin, viceprezident výzkumu a vývoje v MiR.

Software od MiR

MiR1200 Pallet Jack je navržen tak, aby se bez problémů integroval do stávajících flotil robotů MiR a spolupracoval s dalším příslušenstvím MiR. Hodí se proto pro velké podnikové uživatele, kteří obvykle provozují složitější pracovní postupy s většími flotilami a více pobočkami.

Související

„Jako nejnovější přírůstek do širokého portfolia autonomních mobilních robotů od MiR, přidává MiR1200 Pallet Jack k našim stávajícím řešením novou aplikační oblast pro scénáře přepravy od malých po těžké náklady, přepravu palet a další. Všechny roboty lze bez problémů spravovat a integrovat prostřednictvím našeho špičkového nástroje pro správu vozového parku MiR Fleet a monitorovat a optimalizovat pomocí MiR Insights,“ říká Jean-Pierre Hathout, prezident MiR.

Navigace ve složitém prostředí

Díky svým schopnostem 3D vidění řeší MiR1200 Pallet Jack výzvy, kterým čelí mnoho podniků při manipulaci s materiálem náročným na zdroje, zejména ve složitých prostředích, která komplikují automatizaci a kde je automatizace potřebná kvůli rostoucímu nedostatku pracovních sil.

MiR1200 Pallet Jack umí dynamicky upravovat svou trasu, tak aby se vyhnul překážkám, ať už v podobě volně položených předmětů na podlaze nebo v úrovni hlavy. Zpracovává záběry z velkého množství kamer a dat získaných s pomocí technologie Lidar v reálném čase s využitím plného výkonu grafického procesoru a dalších procesorů na platformě Nvidia Jetson AGX Orin. Jeho schopnost bezproblémové navigace i ve stísněných prostorách a potřeba minimálních změn ve stávající infrastruktuře z něj dělá dokonalé řešení pro optimalizaci efektivity logistiky a zajištění včasného dodání palet.

„S MiR1200 Pallet Jack jsme vyvinuli odolný robotický paletový zvedák, který bude fungovat i ve stávajících zákaznických provozech, a tím současně pomůže řešit výzvy v oblasti životního prostředí. V návrhu tohoto robota jsme využili naše veškeré odborné znalosti z oblasti vývoje softwaru pro MiR a vývoje AMR s vysokou zátěží, k čemuž ve velké míře pomohlo sloučení MiR s AutoGuide v roce 2022 – další společností z portfolia skupiny Teradyne. Robustní systém tříkolového pohonu MiR1200 Pallet Jacks byl pak vyvinut ve spolupráci se společností Logitrans, která má více než 80 let zkušeností s manipulací s materiálem,“ uvádí dále Jean-Pierre Hathout.

Bezpečnost nade vše

Pro MiR1200 Pallet Jack je bezpečnost nejvyšší prioritou. „Bezpečnost je v DNA každého produktu MiR. Paletový zvedák MiR1200 vyhovuje nejnovějším normám bezpečnosti produktů, včetně ISO3691-4. Spojení více senzorových platforem a špičkových bezpečnostních prvků poskytuje mnohem bezpečnější alternativu k tradičním vysokozdvižným vozíkům, paletovým manipulátorům a ručním paletovým zvedákům,“ doplňuje Jean Pierre Hathout.

Klíčové vlastnosti MiR1200 Pallet Jack:

  • Detekce s využitím umělé inteligence s podporou technologie Nvidia: Toto řešení, testované na +1,2 milionu skutečných a syntetických obrázků, umožňuje rychlou a přesnou detekci palet.
  • Vysoká kapacita baterie a rychlé nabíjení: Díky nabíjecímu poměru 1:14 a možnosti příležitostného nabíjení je MiR1200 Pallet Jack ideální pro pracovní postupy v režimu 24/7.
  • Shoda s bezpečnostními normami ISO: Navrženo tak, aby vyhovovalo nejnovějším produktovým normám, včetně ISO 3691-4 zajišťující bezpečnost v různých prostředích.
  • 3D senzor pro detekci překážek: Lidar a 3D vidění jsou integrovány pro přesnou detekci překážek na podlaze, v úrovni hlavy hlavou a okolo, což zajišťuje přesné a bezpečné umístění palet.
  • Robustní mobilita: Standard IP 52 a odolná kola umožňují mobilitu v prostředí náročných povrchů.
Související