Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb, výrazně zlepšila své skóre v nejnovějším hodnocení společnosti EcoVadis, která je předním poskytovatelem hodnocení podniků v oblasti udržitelnosti. Společnost dosáhla velkého pokroku ve všech hodnocených oblastech a získala bronzovou medaili, čímž prokázala svůj silný závazek k udržitelnosti a odpovědnému podnikání.

V nejnovějším hodnocení společnost cargo-partner podstatně zlepšila své skóre u společnosti EcoVadis, které se za poslední rok zvýšilo ze 44 na 58 bodů. Získání bronzové medaile EcoVadis řadí společnost cargo-partner mezi 35 procent nejlepších společností hodnocených v oblasti udržitelnosti firem.

„V souladu s naší základní hodnotou ,bereme to osobně‘ si společnost cargo-partner stanovila ambiciózní cíle, aby snížila svou ekologickou stopu a urychlila přechod na ekologicky šetrné dopravní a logistické technologie,“ vyjádřil svou hrdost na tento úspěch Luca Ferrara, CEO společnosti cargo-partner. „Naše výrazné zlepšení v bodovém hodnocení EcoVadis potvrzuje naši neúnavnou snahu o udržitelné postupy v celé naší organizaci.“

Související

EcoVadis byla založena v roce 2007 a stala se předním světovým poskytovatelem hodnocení udržitelnosti podniků, přičemž jejíž síť zahrnuje více než 125 tisíc hodnocených firem. Hodnocení nabízí ucelený pohled na výkonnost v oblasti udržitelnosti a zahrnuje 21 oblastí rozdělených do čtyř témat: Životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání veřejných zakázek. Společnosti procházejí komplexním hodnocením a jsou jim přidělovány body na stupnici od 0 do 100, což odráží různé úrovně výkonnosti. Celkové skóre 58 bodů řadí společnost cargo-partner do kategorie, která potvrzuje solidní základ pro postupy v oblasti udržitelnosti.

Nový program udržitelného leteckého paliva (SAF)

V rámci aktivního postupu směrem k přepravě šetrnější k životnímu prostředí nyní společnost cargo-partner představuje svým zákazníkům možnost využívat při přepravě leteckých zásilek udržitelné letecké palivo. Společnost cargo-partner odbavila první zásilku SAF z vídeňského letiště ve spolupráci se společností Lufthansa v prosinci 2022. Nyní byla nabídka rozšířena tak, že zákazníkům jsou poskytovány podrobné zprávy a certifikáty pro lety do a z jakéhokoli místa na světě.

„Stále více zákazníků se snaží minimalizovat uhlíkovou stopu své přepravy a získávat podrobné zprávy o jejích dopadech na životní prostředí,“ upřesňuje Luca Ferrara. „Díky našemu novému programu SAF mohou zákazníci snížit své emise oxidu uhličitého a získat ověřený certifikát o odpovídajícím snížení těchto emisí.“ Program je k dispozici pro libovolnou trasu a jakoukoli leteckou společnost a umožňuje zákazníkům společnosti cargo-partner prokázat odpovědnost vůči životnímu prostředí v rámci logistického odvětví.

Související