Český online prodejce potravin Rohlik.cz otevřel loni na podzim nové distribuční centrum v Ostravě. V současné chvíli je už sklad v plném provozu. Na Ostravsku s Rohlíkem nakupuje více než 45 tisíc domácností a očekává se další růst o 50 procent. Rohlík se rovněž soustřeďuje na rozšiřování své služby – od září začal obsluhovat dalších 640 nových lokalit po celém Česku.

„Otevření ostravského skladu byl zásadní krok, díky kterému jsme mohli zpřístupnit naši službu výrazně vyššímu počtu zákazníků. Cílem nebylo pouze začít doručovat potraviny více domácnostem, ale zároveň nabídnout benefity jako expresní doručení už za 60 minut a 15minutová okna, na které jsou naši zákazníci zvyklí,“ říká ředitel českého Rohlíku Martin Beháň.

Otevření ostravského skladu umožnilo Rohlíku v regionu výrazně zkrátit doručovací dobu z šesti hodin od objednání na 60 minut. V průměru se obdrží zákazníci nákup do tří hodin hodin od vytvoření objednávky.

Související

Od roku 2018 spolupracuje Rohlík na rozvoji logistických a skladovacích kapacit v Česku se společností CTP, jsou to lokality jako CTPark Brno Líšeň, CTPark Ostrava Poruba, CTPark Bucharest North v Rumunsku a CTPark Budapest West v Maďarsku. Pro Rohlík CTP vybudovalo specializované skladové prostory, které zahrnují suché, chlazené a mražené sekce, prostor pro lékárnu, pekárnu a výrobnu, vše s vysokým důrazem na udržitelnost.

Budovy jsou BREEAM certifikované, disponují zázemím pro nabíjení elektromobilů a jsou vybaveny fotovoltaickými panely. Speciální technologické požadavky Rohlíku, jako je například vysoce výkonná vzduchotechnika pro udržení optimální vlhkosti a teploty, byly CTP splněny, což podporuje efektivitu v procesech výroby a skladování.

„Partnerství se společností Rohlík je pro obě strany výhodné. Rohlík může využívat naši jedinečnou a rozšiřující se síť vysoce udržitelných CTParků, které svým strategickým umístěním nahrávají provozování e-commerce projektů. My naproti tomu čerpáme zkušenosti z realizovaných projektů a neustále zlepšujeme naše služby. Dá se říci, že s Rohlíkem společně rosteme a s každým dalším projektem, který uskutečníme, jde náš vztah kupředu,“ dodal Jakub Kodr, jednatel a obchodní ředitel CTP pro Českou republiku.

Ačkoliv bylo otevření ostravského skladu výrazným skokem, online prodejce potravin dál rozšiřuje své závozové oblasti, aby svou službu poskytl i dalším potenciálním zákazníkům. Po Ostravě tedy následovalo otevření dalších 640 nových lokalit po celé republice. Na Moravskoslezsku pak přibylo dalších 50 obcí.

Související