Logistické společnosti ve stejném čase přímo v logistickém areálu doplnila Celní správa. „Nejen naši nájemci tak mohou přímo v místě využít celní služby v jejich plném rozsahu, což dále posiluje význam našeho projektu, který je situován mezi hlavní silniční tepny, navíc v přímém napojení na letištní stojánku,“ uvedl leasing manažer HB Reavis Tomáš Stařík.

Současně připomněl, že v závěru loňského roku došlo k výběru dodavatele železničního napojení osobního terminálu Letiště Leoše Janáčka, což znamená realizaci kolejového napojení i samotného Multimodálního logistického centra, umístěného v blízkosti traťového úseku Studénka – Příbor.

Multimodální logistické centrum v Mošnově je projektem společnosti HB Reavis. Přímo u Letiště Leoše Janáčka nabízí v současné fázi logistické haly s možností přímého vstupu na letištní plochu a s výbornou dostupností na komunikace D1 a R48. V rámci dalších fází výstavby jsou připravené průmyslové haly s možností napojení na železniční vlečku. Průmyslový areál je vhodný nejen pro logistiku a skladování, ale i pro lehkou výrobu.

Související