Logistické společnosti ve stejném čase přímo v logistickém areálu doplnila Celní správa. „Nejen naši nájemci tak mohou přímo v místě využít celní služby v jejich plném rozsahu, což dále posiluje význam našeho projektu, který je situován mezi hlavní silniční tepny, navíc v přímém napojení na letištní stojánku,“ uvedl leasing manažer HB Reavis Tomáš Stařík.
Současně připomněl, že v závěru loňského roku došlo k výběru dodavatele železničního napojení osobního terminálu Letiště Leoše Janáčka, což znamená realizaci kolejového napojení i samotného Multimodálního logistického centra, umístěného v blízkosti traťového úseku Studénka – Příbor.
Multimodální logistické centrum v Mošnově je projektem společnosti HB Reavis. Přímo u Letiště Leoše Janáčka nabízí v současné fázi logistické haly s možností přímého vstupu na letištní plochu a s výbornou dostupností na komunikace D1 a R48. V rámci dalších fází výstavby jsou připravené průmyslové haly s možností napojení na železniční vlečku. Průmyslový areál je vhodný nejen pro logistiku a skladování, ale i pro lehkou výrobu.
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je odemčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.
Aktuální číslo odborného magazínu Logistika
Radek Novotný
Logistika č. 2/2025





