Linde MH dodala do ČSAD Jihotrans vysokozdvižné vozíky s označením H40 NG řady 394. K tankování budou využívat nedávno otevřenou plnicí stanici CNG postavenou společností Bonett Gas Investment přímo v areálu skláren O-I Manufacturing Czech Republic, v závodě Nové Sedlo, pro který ČSAD Jihotrans logistiku zajišťuje.

„Naše vysokozdvižné vozíky Linde MH, které jsme do ČSAD Jihotrans dodali, pomohou k optimalizaci logistických procesů a přinesou významnou úsporu nákladů na pohonné hmoty,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika, a dodává: „Jsme rádi, že se ČSAD Jihotrans připojil k novému trendu, který na trhu s manipulační technikou CNG vozíky představují.“

Linde MH vyrábí a na českém trhu nabízí vozíky na CNG od roku 2006. „Úspory nákladů na pohonné hmoty mohou u manipulační techniky dosáhnout v porovnání s dieslovými či naftovými motory 40 až 50 %. Proto jsme přesvědčeni, že CNG pohony mají před sebou skvělou budoucnost a například naše společnost v loňském roce přešla na stlačený zemní plyn i s flotilou osobních firemních vozů,“ řekl Jindřich Kotyza.

Související