Společnost Saft Ferak se specializuje na výrobu niklkadmiových baterií, a proto se rozhodla některé své zaměstnance podrobit Cd-U testům, které vyhledají stopy kadmia v těle prostřednictvím testování vzorků moči. Laboratorní vzorky musely být převezeny v teplotním režimu od 2 - 8° C, navíc v co nejkratší době. Vhodným nástrojem byla služba ADR Kurýr společnosti DHL Freight.

Ve spolupráci se smluvním partnerem Speciality DHL Freight byl vyroben speciální termobox včetně fixace držáku laboratorních zkumavek, dochlazovacích kapes a úpravy měření vnitřní teploty boxu.

Po odběru vzorků v Raškovicích kurýr box uzavřel, potvrdil vstupní teplotu a čas (6:40h) a zahájil přepravu do 1325 km vzdáleného cíle. Na místo určení v Bruselu dorazil ve 20:40h. Předání vzorku v laboratoři proběhlo bez problémů - během celé doby přepravy nedošlo k výkyvu mimo požadovaný teplotní rozsah.

Divize Specialit DHL Freight, která je součástí přední světové logistické společnosti Deutsche Post DHL, běžně zajišťuje přepravu menších zásilek nebezpečných předmětů službou ADR Kurýr. Tato služba může být ale vhodná i pro některé typy bezpečných zásilek, např. laboratorních vzorků.

Související