Zajištění nových vozidel souvisí s nedávným úspěchem C. S. Cargo ve výběrovém řízení pivovarnické společnosti Plzeňský Prazdroj na zajištění přepravy na další více než 3 roky.

„Se společností Plzeňský Prazdroj spolupracujeme již od roku 2005. Úspěch v nedávném výběrovém řízení nám umožnil investovat do nového vozového parku. Nová vozidla budou kompletně nasazeny do provozu v nejbližších dnech,“ řekl Aleš Willert, generální ředitel C. S. Cargo.

Specifickým požadavkem výběrového řízení byla vozidla o nosnosti 31 tun a ložné ploše 38 europalet. Výběr vozidel Volvo s nástavbami a přívěsy Schmitz Cargobull podle Aleše Willerta přesně splňuje specifika nové zakázky, která bude zaměřená na zabezpečení primární distribuce výrobků mezi výrobními závody a distribučními centry.

Nové vozy Volvo připravené pro zákazníka C. S. Cargo

„Při výběru aut zajišťujících rozvoz našich výrobků je pro nás významným kritériem hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí," říká Drahomíra Mandíková, ředitelka oddělení firemních vztahů a komunikace v Plzeňském Prazdroji.

„Uspokojili jsme i požadavky klienta na sofistikované on-line řešení pro zprávu objednávek, samofakturace a plateb. Náš on-line systém umožňuje Plzeňskému Prazdroji rovněž sledování vozů C. S. Cargo, díky kterému lze optimálně plánovat nakládku a vykládku zboží,“ uvedl Aleš Willert.

Výběr vozidla padl na velkoobjemové soupravy Volvo s celkovou tonáží 48 tun. Vozy jsou vybaveny motory o výkonu 500 k, které splňují emisní limity Euro 5 EEV, 12stupňovou převodovkou I-Shift a automatickou kabinou Globetrotter. Součástí vybavení kamionů je software Dynafleet, který je určený ke sledování ekonomiky provozu. Nástavby i tříosé přívěsy Schmitz Cargobull vlastní certifikaci TÜV a díky odpovídajícímu vybavení splňují mimo jiné i požadavky evropské směrnice (kód XL) o zajištění nákladu nápojových výrobků.

Související