S ohledem na značné množství již podepsaných, avšak dosud neuzavřených transakcí, se očekávají celoroční výsledky lepší než v roce 2012. Údaje zahrnují transakce uskutečněné v Polsku, České republice, na Slovensku, Maďarsku a Rumunsku.

„Zatímco aktivita v prvním pololetí 2013 byla do určité míry předvídatelná a celý region táhlo hlavně Polsko, nadcházejících šest měsíců bude nejspíš velmi zajímavých – čeká se uzavření několika velkých transakcí a na trhu se objeví řada velkých projektů. V brzké době očekáváme pozitivní zprávy ohledně uzavřených transakcí v České republice a možná i v Maďarsku,“ komentoval úroveň aktivity v prvním pololetí letošního roku Charles Taylor, partner Cushman & Wakefield.

Polsko si udržuje pozici tahouna regionu – ve 2. čtvrtletí přitáhlo téměř 72 % všech investic, zatímco v České republice a na Slovensku bylo v obou případech investováno okolo 100 mil. eur. Investory stále táhnou nejvíce kancelářské objekty, nasměřovali do nich polovinu všech investic uskutečněných ve druhém čtvrtletí.

Čtvrtletní investice do komerčních nemovitostí ve střední Evropě

Zdroj: Cushman & Wakefield

Související