Slavnost zahájil Wolfgang Geis, majitel a jednatel holdingu. Ve svém projevu připomenul dosavadní investice, které Geis vložil do kvalitativního rozvoje své slovenské přepravní sítě. Ocenil také vstřícný přístup města Zvolen při výstavbě centrály: „Jsem rád, že náš první vlastní terminál na Slovensku otevíráme právě ve Zvolenu. Je to historický milník na cestě k dalšímu rozvoji a pomůže nám ještě lépe zajišťovat kvalitní služby pro naše zákazníky.“ 

Skupina vykazuje na Slovensku stabilní růst a nabízí nové pracovní příležitosti ve všech regionech. V současné době má mimo nově vybudovaného zvolenského areálu pobočky v Bratislavě, Nitře, Trenčíně, Žilině, Popradu a Prešově. Každoroční nárůst počtu stálých zaměstnanců a také smluvních dopravců, kteří zde mají každodenní práci, se pohybuje kolem 25 %, což posiluje význam skupiny i v oblasti zaměstnanosti. Tento fakt zdůraznil ve svém projevu primátor Kusein, když ocenil přínos skupiny Geis pro město Zvolen. 

Logistický areál, do jehož výstavby skupina investovala okolo 7 mil. eur, patří k nejmodernějším na Slovensku. Na pozemku o celkové výměře 30 tis. m² byl realizován velkorysý projekt, který v mnoha ohledech převyšuje běžné standardy pro poskytování logistických služeb. Nová budova o rozloze 7700 m² zahrnuje překladiště (hub) balíkových, kusových a paletových zásilek i pobočku společnosti pro střední Slovensko včetně plochy pro skladování a logistické operace. 

Během slavnosti, která byla koncipována jako skutečný slovenský jarmark včetně místních specialit, vystoupil folklorní soubor Dratvárik ze Slovenskej Ľupče. 

Související