„Těší nás, že se nám podařilo díky dosavadní úspěšné spolupráci a dlouholeté zkušenosti se skladovou a distribuční logistikou v různých sektorech prodloužit a zároveň rozšířit smlouvu s jedním z našich nejzásadnějších zákazníků,“ uvedl Jan Vymazal, Business Unit Manager. „Portfolio spravovaných produktů společnosti Henkel se tak rozroste o další část adheziv určených jak pro obchody typu ´do-it-yourself´, tak o materiály pro automobilový či stavební průmysl.“

DHL Supply Chain bude nově pro celé portfolio adheziv firmy Henkel zajišťovat vše od klasické smluvní logistiky přes zpětný odběr či likvidaci až po stahování palet a prázdných obalů. Veškeré logistické operace pro Českou a Slovenskou republiku budou řízeny z distribučního centra v Pohořelicích. Skladovací plocha se rozšíří ze současných 6000 na 7100 m2.

Přepravu k odběratelům a do crossdockových center v Praze a Senci bude denně zajišťovat až 6 linkových kamionů a dalších až 150 distribučních vozidel flotily. Rozšířením zakázky se tak zvýší počet závozových míst až na 1500 celkem na obou trzích.

DHL Supply Chain zajišťuje logistické služby pro společnost Henkel již od roku 1995. Doposud byla vzájemná spolupráce zahrnující skladování, distribuci a služby s přidanou hodnotou zaměřena na oblast čisticích prostředků, kosmetiky, včetně speciální řady pro kadeřnické salóny Schwarzkopf professional, a část adheziv.

Související