DHL Supply Chain uzavřel dohodu týkající se rozšíření spolupráce se společností Mattel. Tyto dvě firmy spolupracují od prosince roku 2010, kdy DHL převzal distribuční centrum Mattelu pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Logistická firma zajišťuje skladové prostory, služby přidané hodnoty a celní odbavení.

Po třech letech spolupráce DHL Supply Chain Česká republika vyhrála nový tendr a portfolio zemí zásobovaných DHL bude tak rozšířeno o Německo, Švýcarsko a Rakousko.

Nové distribuční centrum DHL Supply Chain a Mattel staví společnost Prologis. Logistická firma si momentálně pronajímá přes 35 tis. m2 v Prologis Parku Prague D1 West, kde je zákazníkem přes 11 let.

Dokončení budovy DC5 se plánuje během prvního čtvrtletí roku 2014, poté si bude DHL Supply Chain pronajímat celkem 58 tis. m2 ve čtyřech budovách v tomto logistickém parku. DHL v nové budově plánuje vytvořit 60 pracovních pozic.

Spekulativní projekt

Prologis nejprve oznámil výstavbu budovy DC5 jako spekulativní projekt, krátce poté však vstoupil do vyjednávání s DHL Supply Chain.

„DHL Supply Chain byl přizván k tendru a během hledání nejlepšího možného řešení pro poskytování služeb společnosti Mattel ve střední a severní Evropě vyvinul značné úsilí. Jsme potěšeni, že můžeme být součástí nového logistického konceptu našeho zákazníka a jejich rozhodnutí přestěhovat logistiku zemí západní Evropy do České republiky,“ řekl Filip Budík, generální ředitel DHL Supply Chain.

„Skutečnost, že DHL Supply Chain reagoval tak rychle a podepsal smlouvu na spekulativně stavěný projekt, zrcadlí rostoucí poptávku pro moderních distribučních centrech té nejvyšší kvality v blízkosti populačních center v České republice,“ řekl Ben Bannatyne, výkonný ředitel Prologisu pro region střední a východní Evropy.

Prologis Park Prague D1 West je umístěn přímo proti Prologis Parku Prague D1 East, vedle dálnice D1, zhruba 11 km jihovýchodně od centra Prahy, a čítá čtyři budovy o celkové rozloze přes 52 tis. m2 moderních distribučních prostor. Mezi současnými nájemci jsou například DHL Supply Chain či společnost Nagel Česko. Nová budova navýší celkové pronajímatelné prostory Prologis Parku Prague D1 West a East na 212 tis. m2.

Související